Adopcja zwierząt – najciekawsze kampanie video

Bezdomność zwierząt to potężny problem współczesnego świata. Według danych z drugiej połowy 2016 roku, w ciągu ostatnich czterech lat, liczba psów w schroniskach wzrosła o 5,4%, a kotów aż o 18%. Według danych z 2016 roku, liczba bezdomnych psów oraz kotów w Polsce, wynosiła odpowiednio 105,7 tys. oraz 24,1 tys. Co gorsza, aż 71% placówek w Polsce nie spełnia podstawowych norm.

Najprostszym sposobem na poprawę tej sytuacji jest sztandarowe hasło wielu kampanii społecznych – “Nie kupuj, adoptuj!”

Na przestrzeni ostatnich lat powstało sporo fantastycznych spotów video, które mają na celu zachęcać do adopcji bezdomnych zwierząt.

Zainspirowani tym tematem postanowiliśmy stworzyć zestawienie najlepszych spotów promujących adopcję bezdomnych zwierząt. I tym razem nie klasyfikujemy – wszystkie są fantastyczne!

PEDIGREE® – Pick Me

Najnowszy spot autorstwa Pedigree. Video zostało zrealizowane na zasadzie odwróconych ról. To ludzie są tymi zamkniętymi w schronisku, a pies występuje roli mającego możliwość adopcji. Ten zabieg pomaga zrozumieć, co czuje bezdomny pies. Zobaczcie genialną realizację, która wyciska łzy:

Save A Hound

Już sam tytuł filmu “miażdży” i skłania do refleksji: “Jeżeli ten film o psie ze schroniska Cię nie rusza, sprawdź swój puls”. Spot jest fantastyczny, wzruszający i sprawia, że człowiek zaczyna zastanawiać się nad swoim życiem. Osobiście, jesteśmy mocno poruszeni.

Nie porzucaj – KarmimyPsiaki.pl

Czas na polski akcent w tym zestawieniu. Spot nawołujący do nieporzucania zwierząt. Co na pewno: video jest mocne i wywołało wśród oglądających szereg emocji. Zresztą, przekonajcie się sami:

Przygarnij psiaka

Za klip odpowiedzialni są: studenci Politechniki Wrocławskiej, MPK Wrocław oraz tamtejsze schronisko. Spot zachęca do tego, aby adoptować również starsze psy, gdyż to te, mają najmniejsze szanse na wyjście ze schroniska. Zobaczcie efekt finalny:

Myślisz o piesku?

Chcesz mieć psa? Świetnie. Pamiętaj jednak, że to odpowiedzialna decyzja, która wymaga solidnych przemyśleń. Ten spot video pokazuje jedną z częstych przyczyn porzuceń czworonogów: decyzja podjęta pod wpływem chwili/impulsu.

S. O. S. dla zwierząt – Przygarnijmy je!

Prężna akcja w Lublinie opatrzona również szeregiem billboardów. Ciekawy pomysł i niesamowicie treściwe hasło: “One są takie same jak my”. Wyrazy uznania dla twórców!

Dopasowani Kompani – Fundacja Zwierzęca Polana

Żeby adoptować psa, nie wystarczy tylko spojrzeć na jego zdjęcie. Warto przed adopcją spędzić z nim odpowiednią ilość czasu, aby dowiedzieć się, czy dany psiak będzie nam odpowiadał. Do tego zachęca Fundacja Zwierzęca Polana. Jest zabawnie, zagadkowo, ale również śmiertelnie poważnie.

Stary tatuaż, nowa miłość

Na wyjątkowo oryginalny pomysł wpadła Agencja Ogilvy z Brazylii, która wykorzystała rosnący trend usuwania tatuaży z imionami ex partnerów do pomocy zwierzakom. Osoby chcące poddać się takiemu zabiegowi mogą podać imię ex w salonie tatuażu Tattoo You, który współpracuje z agencją, a kolejnego dnia czeka na nich wyjątkowa niespodzianka:

Takie kampanie video są świetną inicjatywą, dzięki którym zwiększa się szansa na adopcję zwierząt i zmniejszenie ich liczby w schroniskach.

Jeżeli Tobie też zależy na ich losie, udostępnij ten artykuł dalej. Zwiększysz jego zasięg i tym samym być może dotrze do kogoś, kto po obejrzeniu tego video, będzie zainteresowany adopcją.

Bartłomiej Dusza

Autor: Bartłomiej Dusza

Kocham pisać i tworzyć, a z tekstem mam do czynienia praktycznie od zawsze. Thomas Edison kiedyś powiedział: "Nie przepracowałem ani jednego dnia w swoim życiu. Wszystko to była przyjemność" - myślę, że identyfikuję się z tymi słowami, chociaż mam dopiero 25 lat. Zawsze marzyłem o tym, aby swoją pracę traktować jako przyjemność. Bardzo się cieszę, że realizuję jedno ze swoich marzeń, co pozwala mi wkładać w to całe swoje serce oraz duszę.

W Doodle Wolf zajmuję się m. in. prowadzeniem bloga, obsługą social media, tworzeniem skryptów oraz zgłębianiem i poznawaniem tajników video marketingu.

W wolnym czasie prowadzę własnego sportowego bloga, piszę opowiadania oraz wiersze. Z wielkim zamiłowaniem oglądam także wszelkie wydarzenia sportowe, a nieustannie towarzyszy mi muzyka rockowa oraz klasyczna.

Komentarzy: 12

Autor: Beata | 18 lipca 2017 o 11:51

Nie wiem jak czlowiek bezsumienia moze wyrzucic zwierze z domu…. i nie miec koszmarow.
Jak moj pies po 18 latach umarl to mialam taka pustke w sobie plakalam chyba z tydzien…

Bartłomiej Dusza
Autor: Bartłomiej Dusza | 18 lipca 2017 o 12:08

Mamy nadzieję, że dzięki takim spotom takich porzuceń będzie zdecydowanie mniej. Pozdrawiamy :0

Autor: Chytra Sztuka | 18 lipca 2017 o 12:06

Przepiękne spoty. Mam wokół siebie mnóstwo wspaniałych ludzi, którzy marzyli o psiakach i właśnie adoptowali. Widziałam te psiaki na początku i widzę teraz, po sporym kawałku czasu. Zwierzęta nie do poznania – szczęśliwe, radosne, kochane ♥

Bartłomiej Dusza
Autor: Bartłomiej Dusza | 18 lipca 2017 o 12:08

Tak, są fantastyczne 🙂

Autor: Anna | 18 lipca 2017 o 19:56

Niektóre kampanie są tak niesamowite i wzruszające… Zamiast milion reklam z np. płynem do naczyć na Polsacie, powinny lecieć takie filmiki. Prędzej by trafiły do społeczeństwa

Bartłomiej Dusza
Autor: Bartłomiej Dusza | 19 lipca 2017 o 07:33

O tak, spoty video o psiakach są niesamowite. Przede wszystkim dlatego, że są zdominowane przez emocje, co jest oczywiście piękne 🙂

Autor: Sarna | 19 lipca 2017 o 11:20

oczywiście popieram idee, aby zamiast kupować, brać ze schroniska 🙂 ale przyznam szczerze, że ja byłabym za zakazem trzymania psów w blokach (głownie chodzi mi o duże psy, ale też o sytuacje gdy psy są całymi weekendami zamknięte same w mieszkaniu i niedosć, że męczą siebie to i sąsiadów)

Bartłomiej Dusza
Autor: Bartłomiej Dusza | 19 lipca 2017 o 12:26

Oczywiście, zawsze trzeba wziąć pod uwagę wszystkie kwestie i dopasować potrzeby zwierzaka do np. warunków mieszkalnych.

Autor: Anna | 20 lipca 2017 o 09:27

Zwierze, to członek rodziny – trzeba o niego dbać, troszczyć się, leczyć, gdy jest chory i kochać! 🙂 To nie zabaka, którą można się znudzić.

Bartłomiej Dusza
Autor: Bartłomiej Dusza | 20 lipca 2017 o 09:38

Nic dodać, nic ująć 🙂

Autor: Ewelina | 27 lipca 2017 o 09:05

Kampanie sa świetne, jednak nie ma co ukrywać, niektórzy ludzie nie są stworzeni do adopcji zwierząt. Nie jest to proste zadanie- i o tym należy pamiętać przede wszystkim.

Bartłomiej Dusza
Autor: Bartłomiej Dusza | 27 lipca 2017 o 09:16

Niestety. Mamy nadzieję, że mimo wszystko – będzie lepiej 🙂

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *