Marketing emocji, czyli najciekawsze kampanie video na Dzień Matki

dzień matki

Dzień Matki – święto obchodzone na całym świecie. W naszym kraju przypada ono 26 maja. Zapraszamy do przejrzenia najciekawszych kampanii video, gdzie główną rolę odgrywa właśnie postać matki.

I tym razem wyjątkowo nie będzie to ranking TOP10, gdyż wszystkie video, które honorują Mamy, zasługują według nas na wielkie wyrazy uznania, dlatego też nie chcemy w żaden sposób ich klasyfikować.

Allegro – To czego szukasz, jest bardzo blisko

Allegro po raz kolejny uraczyło nas wyjątkowym spotem, który zdominowany jest przez emocje. Wiem, że w oczach wielu osób pojawiły się łzy, po jego obejrzeniu. I słusznie, bo naprawdę chwyta za gardło. Genialna realizacja, genialna historia, genialny pomysł.

Które z dzieci nie marzyło o tym, aby w przyszłości być sławnym piosenkarzem, sportowcem, baletnicą czy pilotem samolotu? Każde z dzieci miało wybitne marzenia. Zobacz, kim chce zostać Ania z IIa:

PKO BP – Miłość z dużego ekranu

Słowa uznania i gratulacje składamy dla marketerów PKO BP za sposób, w jaki podeszli do idei promowania swojej usługi “PKO Konto dla młodych”. To naprawdę jedna z lepszych reklam produktu bankowego.

Martin Stankiewicz, czyli internetowy video-twórca, przypadkowo napotkanym przechodniom zadawał jedno proste pytanie: “Kiedy ostatnio powiedziałeś(-aś) mamie, że ją kochasz?”. Odpowiedzi były naprawdę bardzo różne… A dlaczego spot został zatytułowany “Miłość z dużego ekranu”? Przekonajcie się sami oglądając całe video:

E. Wedel – Ptasie Mleczko na Dzień Matki

Wedel to marka, która znana jest z pielęgnacji uczuć i emocji. Na jaki pomysł wpadli tym razem? Jak się okazuje, mama to osoba, która w swoim życiu wykonuje naprawdę wieeeeele zawodów. Zobaczcie, jak wyszło to w praktyce:

Procter & Gamble – Olympics Mother’s Day

Procter & Gamble wie, jak tworzyć spoty, które wpływają na emocje i wywołują łzy wzruszenia. Ten poniższy pokazuje, że wszystkie mamy to osoby, które wykonują najtrudniejszą pracę na świecie, jednocześnie czerpiąc z tego powodu mnóstwo satysfakcji i radości. Zobaczcie sami o czym mowa:

Procter & Gamble – Thank You Mom

Kolejne video firmy Procter & Gamble. Tym razem stworzone przy okazji Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi w 2014 roku. Jaką rolę w sukcesach sportowych pełni mama? Czy jakikolwiek sukces byłby możliwy, gdyby nie ona? Sprawdźcie, jak to wygląda u sportowców:

Teleflora – Send Love

Kwiaty? Nie! Kosmetyki? Też nie! A może jakiś wymyślny prezent? Znowu pudło! Zobaczcie, jaki prezent będzie najlepszy dla każdej mamy. Marka Teleflora pokazała to w niesamowicie wzruszający i pomysłowy sposób:

I jakie odczucia macie po obejrzeniu tych spotów? Wzruszenie? Uśmiech? Podziw?

Koniecznie napiszcie o swoich reakcjach w komentarzu poniżej!

A może jakieś video podoba Wam się bardziej? Podzielcie się swoimi propozycjami!

Bartłomiej Dusza

Autor: Bartłomiej Dusza

Kocham pisać i tworzyć, a z tekstem mam do czynienia praktycznie od zawsze. Thomas Edison kiedyś powiedział: "Nie przepracowałem ani jednego dnia w swoim życiu. Wszystko to była przyjemność" - myślę, że identyfikuję się z tymi słowami, chociaż mam dopiero 25 lat. Zawsze marzyłem o tym, aby swoją pracę traktować jako przyjemność. Bardzo się cieszę, że realizuję jedno ze swoich marzeń, co pozwala mi wkładać w to całe swoje serce oraz duszę.

W Doodle Wolf zajmuję się m. in. prowadzeniem bloga, obsługą social media, tworzeniem skryptów oraz zgłębianiem i poznawaniem tajników video marketingu.

W wolnym czasie prowadzę własnego sportowego bloga, piszę opowiadania oraz wiersze. Z wielkim zamiłowaniem oglądam także wszelkie wydarzenia sportowe, a nieustannie towarzyszy mi muzyka rockowa oraz klasyczna.

Komentarzy: 10

Autor: Grace | 25 maja 2017 o 13:49

Nie dam rady wszystkich na raz obejrzeć, bo co za dużo wzruszeń to…ale zostawiam sobie część na wieczór, co by się dobrze nastroić przed moim drugim dniem mamy w życiu 🙂

Bartłomiej Dusza
Autor: Bartłomiej Dusza | 25 maja 2017 o 14:03

Przyłączamy się do życzeń. Wszystkiego dobrego 🙂

Autor: J.E.T Korel | 25 maja 2017 o 14:46

Ta ze Stankiewiczem genialna.. Myślę, że poruszyło serca wielu mam i ich dzieci, zbliżyło, odmieniło. Cudowna inicjatywa! Z czasem najprostsze słowa przychodzą najtrudniej

Bartłomiej Dusza
Autor: Bartłomiej Dusza | 25 maja 2017 o 15:05

Owszem. Klucz jest właśnie w emocjach 🙂 Pozdrawiamy

Autor: Klaudyna | 25 maja 2017 o 21:43

Jak dotąd znałam reklamę Allegro (płaczę, ilekroć ją widzę!), Ptasiego Mleczka (sama prawda!) oraz olimpijską (ściska za gardło).

“Miłość z dużego ekranu” to cudowny pomysł i przykład naprawdę świetnego marketingu. Chciałabym móc wziąć udział w takiej akcji 🙂

“Thank You Mom” urzeka mnie szczególnie dlatego, że jestem wielkim kibicem sportowym, więc taka tematyka jest mi bliska. Sama treść nie do końca do mnie przemawia, bo przedstawia matki jako te, które nie tylko wspierają i uczą, ale też usilnie naciskają. Nie wiem, czy to właściwy przekaz 😉 Chociaż – z drugiej strony – nie byłoby wielkich sportowców, gdyby rodzice od początku nie zachęcali ich do działania i gdyby nie podjęli pewnych decyzji za nich.

“Send Love” przypomina mi te wszystkie filmiki o reakcjach bliskich na powroty żołnierzy – oglądając je zalewam się łzami tak potężnymi, że przestaję racjonalnie myśleć. Piękny pomysł 🙂

Dziękuję za umilenie wieczoru tymi nagraniami. Od razu robi się cieplej na sercu 🙂

Bartłomiej Dusza
Autor: Bartłomiej Dusza | 26 maja 2017 o 07:38

Dziękujemy 🙂 Cała przyjemność po naszej stronie 🙂

Autor: Agnieszka | 8 czerwca 2017 o 11:57

Świetny zbiór!

Bartłomiej Dusza
Autor: Bartłomiej Dusza | 8 czerwca 2017 o 12:05

Dziękujemy bardzo 🙂

Autor: KlubAutora | 8 czerwca 2017 o 11:59

Swego czasu widziałem taki spot (w sumie nie zupełnie na Dzień Matki) o ofercie pracy. Rekrutacja i opisywane stanowisko z zadaniami do wykonania, że jest bardzo trudno, że w sumie jest to praca darmowa itp. kandydaci się krzywili, że o co chodzi…a na końcu powiedziane, że to właśnie taką “pracą” jest bycie matką….bardzo fajny spot 🙂

Bartłomiej Dusza
Autor: Bartłomiej Dusza | 8 czerwca 2017 o 12:06

Świetnie, dziękuję – osobiście nie znam, gdybyś trafił, to śmiało podrzucaj 🙂

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *