Szkolenie online – dlaczego warto?

szkolenie online

Chęć edukacji, nieustannego rozwoju i poszerzania swojej wiedzy – to dobra cecha każdego przedsiębiorcy czy pracownika. Jeżeli chcesz, aby Twoja firma, a wraz z nią cały Twój zespół (razem z Tobą) każdego dnia stawał się lepszy – musisz szukać okazji do zdobywania i poszerzania waszych horyzontów.

Jednym z takich sposobów na skuteczny rozwój całego zespołu jest szkolenie online. Dzięki nim możesz zaoszczędzić czas, pieniądze, i…

No właśnie, zalety… Poznaj cztery powody, które sprawiają, że warto skorzystać ze szkoleń online.

Zanim zacznę słowotok – jedna uwaga. Absolutnie nie odbieraj tego artykułu, jako jakieś porównywanie szkoleń online i stacjonarnych, czy wykazywanie wyjątkowości jednych nad drugimi. Mój artykuł ma na celu zachęcenie Cię do wypróbowania nowych rozwiązań i przekonaniu, że szkolenie online może dać Ci wiele korzyści…

Oszczędność pieniędzy…

Nie ukrywajmy – pieniądze to niezwykle ważny element w przypadku każdego biznesu. Prawdopodobnie żadna firma nie dysponuje nieograniczonym budżetem, który może wydawać na co chce. Dlatego raczej dla każdego przedsiębiorcy, cena szkolenia jest niezwykle istotnym czynnikiem. Dlaczego o tym mówię? Szkolenia online są często kilkukrotnie tańsze, niż ich odpowiednik w trybie stacjonarnym. Dodatkowo, odpadają koszty związane z dojazdem, noclegiem czy wyżywieniem (szczególnie w przypadku szkoleń kilkudniowych). W przypadku kilku osób – różnica cen będzie jeszcze bardziej widoczna.

… i czasu!

W biznesie czas jest nie mniej cenny od pieniędzy, dlatego to kolejny czynnik, który musisz wziąć pod uwagę przy wyborze szkolenia dla Twojego zespołu. A gdyby tak móc kupić szkolenie za pomocą zaledwie kilku kliknięć? Kupić i już po kilku minutach mieć do niego dostęp? Kuszące, prawda? Takie możliwości właśnie dają szkolenia  online, do których dostęp jest Ci dostarczany w kilka minut. Organizowanie transportu, noclegów i dopasowanie odpowiedniego terminu szkolenia – to wszystko pochłania czas i nerwy. Zamiast kilku minut – kilka godzin.

Uczysz się gdzie chcesz… i kiedy chcesz!

Ciągnąc dalej wątek kwestii organizacyjnych, szkolenie online to zdecydowanie większa wygoda, w porównaniu do opcji stacjonarnej. W przypadku szkolenia stacjonarnego, Ty czy Twój zespół jesteście niejako zmuszeni do stawienia się w wyznaczonym miejscu w określonym terminie. Problem pojawia się wtedy, gdy np. któryś z Twoich pracowników rozchoruje się i już stawienie się na kurs stacjonarny może być mocno utrudnione. Szkolenie online nie narzuca Ci żadnych ograniczeń. Firmy oferujące takie szkolenie zazwyczaj zezwalają na nieograniczony czasowy dostęp do takiego szkolenia. Mówiąc w skrócie: kupujesz raz – uczysz się kiedy chcesz. Taka opcja nasuwa nowe rozwiązania. Możesz np. ustalić, że wraz z zespołem poświęcacie na edukację np. 30 minut dziennie. Co najważniejsze, w przypadku jakichś losowych zdarzeń, nic złego się nie dzieje.

Podobnie zresztą z miejscem szkolenia. Obecna technologia sprawia, że wiele szkoleń możesz też przerabiać na swoim smartfonie, dzięki np. aplikacji mobilnej czy responsywnych wersjach strony – gdziekolwiek tylko chcesz, nie tylko w miejscu pracy.

Lepsza efektywność nauki

Czy kiedykolwiek zdarzyła Ci się sytuacja, że wybierając się np. na jakieś szkolenie przedsiębiorców, miałeś wrażenie, że jesteś tam za długo? Osiem godzin ciągłego siedzenia i przyswajania wiedzy, może sprawić, że zaczniesz być znużony, zmęczony, a wiedza nie będzie już tak skutecznie docierała do Twojego umysłu. Zresztą, już nie tylko o czas chodzi, ale również o efektywność nauki. Często na szkoleniu stacjonarnym, masz możliwość tylko jednokrotnego przyswojenia wiedzy, bez możliwości późniejszego powrotu do tego samego materiału.

Wielką zaletą szkoleń online jest opcja wielokrotnego ich przetwarzania. Nie zrozumiałeś czegoś? Nic nie szkodzi. Zapoznaj się z daną lekcją tyle razy, ile tylko chcesz – aż zrozumiesz. Skoro już o lekcjach mowa, to zazwyczaj szkolenia online podzielone są właśnie na lekcje. Dzięki temu, nie musisz całości materiału przyswajać od razu i katować swojego mózgu przez 8-10 godzin. Zdecydowanie bardziej skuteczną formą edukacji jest rozbicie sobie takiego kursu na segmenty i stopniowe ich wdrażanie. W efekcie Twój umysł przyswoi zdecydowanie więcej, lepiej, skuteczniej…

Potęga nauki poprzez szkolenia online nie jest zamknięta jedynie w tym aspekcie. Dla przykładu, jedną z form szkoleń online jest nauka poprzez video.

Video to przede wszystkim oddziaływanie na wiele zmysłów, które jeszcze bardziej wzmagają przyswajanie informacji. Wzrok, słuch, mowa niewerbalna – jeżeli wszystkie czynniki są dopracowane do perfekcji, to efekty z nauki powinny być jeszcze bardziej zauważalne. Video w największym stopniu oddziałuje i zmusza do koncentracji na materiale.

Źródło dochodu pasywnego i forma promocji “nas” jako ekspertów

Edukacja Twoja i Twojego zespołu to jedno. Warto również przyjrzeć się kursom online pod kątem źródła dochodu pasywnego, a także formy promocji “nas” jako ekspertów.

Skoro jesteś ekspertem w jakiejś branży i czujesz, że masz wiedzę, którą możesz podzielić się z innymi, to dlaczego by tego nie wykorzystać? Nie marnuj swojego potencjału – nie ma sensu szufladkować i przechowywać swojej wiedzy. Czas ujawnić ją światu! Korzyści jest wiele:

– pomagasz innym w rozwiązywaniu ich problemów
– generujesz sobie możliwość pasywnego dochodu (raz stworzone szkolenie może zarabiać cały czas)
– pokazujesz swoim klientom i odbiorcom, że jesteś ekspertem w tym, co robisz.

Jeśli chcesz dowiedzieć jak taki kurs stworzyć to pewnie zainteresuję Cię niedługo organizowany kurs przez Magdalenę Pawłowską: https://go.magdalenap.com/szkolenie-kursy

Taki kurs możesz sprzedawać na takich platformach jak ekademia.pl, lub na dedykowanej platformie dostosowanej do Twoich potrzeb, zespół naszego starszego brata Wolf`s Marketing ma w swoim portfolio już kilka takich platform, więc jak co pisz, załatwię dla Ciebie fajny rabat 😉

Co myślisz o takiej formie edukacji? Czy według Ciebie szkolenia online to dobra forma poszerzania swojej wiedzy? A może planujesz sam stworzyć taki kurs?

Koniecznie daj znać w komentarzu!

Bartłomiej Dusza

Autor: Bartłomiej Dusza

Kocham pisać i tworzyć, a z tekstem mam do czynienia praktycznie od zawsze. Thomas Edison kiedyś powiedział: "Nie przepracowałem ani jednego dnia w swoim życiu. Wszystko to była przyjemność" - myślę, że identyfikuję się z tymi słowami, chociaż mam dopiero 25 lat. Zawsze marzyłem o tym, aby swoją pracę traktować jako przyjemność. Bardzo się cieszę, że realizuję jedno ze swoich marzeń, co pozwala mi wkładać w to całe swoje serce oraz duszę.

W Doodle Wolf zajmuję się m. in. prowadzeniem bloga, obsługą social media, tworzeniem skryptów oraz zgłębianiem i poznawaniem tajników video marketingu.

W wolnym czasie prowadzę własnego sportowego bloga, piszę opowiadania oraz wiersze. Z wielkim zamiłowaniem oglądam także wszelkie wydarzenia sportowe, a nieustannie towarzyszy mi muzyka rockowa oraz klasyczna.

Komentarzy: 6

Autor: Iwona | 27 czerwca 2017 o 12:24

Mnie do kursów online zachęcać nie trzeba. Lubię uczyć się w dogodnym dla
Siebie czasie i krótko, ale intensywnie, wiec takie kursy są dla mnie świetna opcją 🙂

Bartłomiej Dusza
Autor: Bartłomiej Dusza | 27 czerwca 2017 o 14:22

Świetnie! 🙂 Życzę powodzenia w dalszej efektywnej nauce 🙂

Autor: klaudia j | 28 czerwca 2017 o 20:42

Szkolenia online, to ogromna oszczędność czasu. Poza tym, możesz uczyć się wtedy, kiedy jesteś najbardziej efektywny, nie ma potrzeby dojazdu 🙂

Bartłomiej Dusza
Autor: Bartłomiej Dusza | 29 czerwca 2017 o 08:57

Zgadza się. To na pewno niesamowita zaleta szkoleń online.

Autor: Karolina | Odnova | 30 czerwca 2017 o 09:27

Szkolenia on-line to doskonała alternatywa dla szkolen stacjonarnych. Zarówno w kontekście odbiorcy, jak i autora. Dają dużą swobodę w doborze czasu i zakresu zajęć. Pozwala dostosować edukację do nasze dyspozycyjności.

Bartłomiej Dusza
Autor: Bartłomiej Dusza | 20 lipca 2017 o 09:44

Jak widać, zalety są niesamowite 🙂

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *