Top 10: najlepsze sportowe kampanie video

kampanie-sportowe

Już niedługo będziemy obchodzić „Dzień Sportu”, dlatego z tej okazji przygotowaliśmy dla Was nasz subiektywny ranking TOP 10 najciekawszych kampanii video związanych z ludźmi sportu. Fani wszelakiej aktywności – oto nasz subiektywny ranking:

10. T-Mobile

W zestawieniu nie mogło oczywiście zabraknąć Roberta Lewandowskiego. Ta reklama wywoływała wśród ludzi różne odczucia, ale zdecydowaliśmy się ją zamieścić w tym rankingu, ponieważ doskonale spełniła jedno z podstawowych założeń – dzięki temu, że wzbudzała (skrajne nieraz) emocje, było o niej naprawdę głośno. No i ta piosenka wpadająca w ucho “Ja też w T-Mobile, Ty też w T-Mobile…”:

9. Nike: Let Your Game Speak

Świetne video pokazujące dzieci, które przeżywają swoje najwspanialsze chwile. Radość najmłodszych i uśmiech legendarnego Michaela Jordana – to może się podobać:

8. Czekolada Goplana

Z perspektywy upływającego czasu, dla wielu osób obecnie ta reklama może wydawać się odrobinę dziwna i śmieszna, ale uwierzcie, że 15 lat temu ona naprawdę była popularna i podziwiana. W tamtym czasie to działało: “skoro Adam Małysz je czekoladę Goplana, to ja też ją zjem, może też będę tak fantastycznym skoczkiem” – w tym spocie bardzo prosto, ale jednocześnie bardzo dobitnie ukazane jest prawo autorytetu:

7. Szlachetna Paczka

Kolejna rodzima produkcja. Chyba każdy z Was zna „Szlachetną Paczkę”. Przypominamy świąteczny spot reklamowy z 2014 roku, gdy w promocję akcji włączyli się polscy skoczkowie z Kamilem Stochem na czele. Pomoc drugiej osobie to jedna z najwspanialszych rzeczy, jakie człowiek może uczynić. Tym bardziej, że dobro wraca, a jeżeli zachęcają do tego znani sportowcy, efekty będą jeszcze lepsze:

6. Nike – Joga Bonito

Kolejna produkcja od firmy Nike. Nic dziwnego, że spoty tej marki są w tym zestawieniu tak liczne, ponieważ Nike robi to naprawdę dobrze. Pamiętacie jeszcze czasy, gdy każdy drżał na myśl o konfrontacji z reprezentacją Brazylii? Ronaldo, Ronaldinho, Roberto Carlos czy Kaka – najwięksi wirtuozi futbolu prezentują to, co potrafią. Zachwyt, podziw i dobra zabawa, to chyba najlepsze wyznaczniki tej reklamy:

5. Canal+: Fuel For Fans

Tym razem w roli głównej nie sportowcy, a fani, gdyż to oni są gwiazdami reklamy, którą uraczyło nas Canal+. Doceniamy świetny pomysł, aby pokazać emocje, które w człowieku wywołują sportowe widowiska. Zobaczcie, co jest paliwem dla fanów:

4. Nike – The Switch

Reklama wypuszczona przez Nike na chwilę przed EURO 2016. Zobaczcie, co się stanie, gdy Cristiano Ronaldo zamieni się ciałami z pewnym angielskim chłopcem. Wspaniała i wciągająca historia pełna emocji i wspaniałych postaci ze świata futbolu:

3. Turkish Airlines

Reklama tureckich linii lotniczych „Turkish Airlines”, która co prawda liczy sobie już pięć lat (2012 rok), ale nadal zaskakuje i bawi z taką samą intensywnością. Co się stanie, gdy mały chłopiec spotka swoich dwóch idoli? Jak się okazuje, role mogą się odwrócić i i to sportowcy zrobią wszystko, aby zdobyć uwagę dziecka. Zobaczcie fantastyczny „pojedynek” Lionela Messiego i Kobe Bryant’a oraz jego zaskakujące rozstrzygnięcie:

2. Puma Deodorant

Antoine Griezmann to obecnie jeden z najlepszych francuskich piłkarzy. Specjaliści marki Puma Deodorant postanowili wykorzystać jego oryginalną “cieszynkę”. Griezmann dzięki niej spełnia marzenia wielu osób, czyniąc ich szczęśliwszym. Dorzucając do tego klimatyczną muzykę, powstał fantastyczny spot, który po prostu musicie zobaczyć:

1. HBO Boxing

W naszej opinii zdecydowanie numer jeden w tym zestawieniu. Video zrealizowane dla HBO Boxing. Ten spot ma wszystko: fantastyczną i wciągającą fabułę, świetną realizację, a także znakomite przesłanie, które mówi, że w życiu można osiągnąć praktycznie wszystko. Bez względu na przeciwności losu i sytuację, w której człowiek się znajduje. Jeżeli komuś brakuje motywacji, niech obejrzy te video… I nie zapomnijcie o chusteczkach, bo płakać mogą nawet najwięksi twardziele:

A jakie są Twoje ulubione spoty ze sportowcami?

Bartłomiej Dusza

Autor: Bartłomiej Dusza

Kocham pisać i tworzyć, a z tekstem mam do czynienia praktycznie od zawsze. Thomas Edison kiedyś powiedział: "Nie przepracowałem ani jednego dnia w swoim życiu. Wszystko to była przyjemność" - myślę, że identyfikuję się z tymi słowami, chociaż mam dopiero 25 lat. Zawsze marzyłem o tym, aby swoją pracę traktować jako przyjemność. Bardzo się cieszę, że realizuję jedno ze swoich marzeń, co pozwala mi wkładać w to całe swoje serce oraz duszę.

W Doodle Wolf zajmuję się m. in. prowadzeniem bloga, obsługą social media, tworzeniem skryptów oraz zgłębianiem i poznawaniem tajników video marketingu.

W wolnym czasie prowadzę własnego sportowego bloga, piszę opowiadania oraz wiersze. Z wielkim zamiłowaniem oglądam także wszelkie wydarzenia sportowe, a nieustannie towarzyszy mi muzyka rockowa oraz klasyczna.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *