TOP 10: najlepsze reklamy w formie animacji

top 10 animacje

27 kwietnia – tego dnia obchodzony jest Światowy Dzień Grafika. Z tej okazji przygotowaliśmy nasze subiektywne zestawienie TOP 10 spotów video, które zostały zrealizowane w formie animacji. Zapraszamy do oglądania:

10 – Volkswagen – 1966

Z czym Wam się kojarzy reklama Volkswagena? Z pięknymi i nowoczesnymi samochodami, które suną po drogach całego świata? Z pewnością w tym momencie tak, ale nie zawsze tak było… Zobaczcie animowany spot reklamowy Volkswagena z 1966 roku. Z perspektywy czasu dla kogoś może wydawać się “słaby”. Według nas ma w sobie coś urzekającego, coś co sprawia, że musieliśmy umieścić go w tym zestawieniu:

9 – Red Bull

Chyba jedna z najpopularniejszych serii animowanych reklam. Kilka lat wstecz “kreskówki” RedBulla szturmem podbijały rynek reklamowy, a hasło “Red Bull doda Ci skrzydeł” powtarzało wiele osób. Dlatego też, umieszczamy je w tym zestawieniu głównie ze względu na całą serię, świetny pomysł, wykonanie oraz popularność. A jako przykładową, wybraliśmy właśnie tą:

8 – Coca-Cola Bottle – Bubble Animation

Czy można zachwycić się czymś, co trwa jedynie 9 sekund? Jak się okazuje w naszym przypadku – tak. Zobaczcie sami, jak butelka Coca-Coli tworzona jest przez bąbelki:

7 – Powerbank Bluei

Historia, która pokazuje do czego może doprowadzić nienaładowana bateria w telefonie. Na szczęście jest powerbank, dzięki czemu wszystko kończy się dobrze. Ta animacja w bardzo fajny sposób pokazuje, jakie problemy może rozwiązać produkt.

6 – FELIX Sensations

Ta reklama urzekła nas  z kilku powodów. Po pierwsze, lubimy koty. Po drugie, sama reklama jest zabawna. Po trzecie (i najważniejsze) – reklama zrealizowana jest w klimacie doodle’owym, którego jesteśmy wieeelkimi fanami. Całość jest naprawdę przyjemna w odbiorze. Zobaczcie sami:

5 – Nike Soccer – The Last Game

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak wyglądałyby gwiazdy światowego futbolu w wersji animowanej? Jeżeli tak, to teraz macie możliwość zobaczenia. Jak zawsze, dzięki Nike wszystko na wysokim poziomie:

4 – Chipotle Mexican Grill

Miłosna historia, która rozpoczyna się od stoiska z lemoniadą i sokiem pomarańczowym. Zobaczcie sami, jak to wyszło:

3 – Loteria Navidad

Czas na podium. Na najniższym stopniu, animowane video reklamowe loterii świątecznej, która od 1812 roku organizowana jest w Hiszpanii. Piękna wzruszająca historia, która opowiada o samotnym pracowniku ochrony. Nie zdradzamy więcej szczegółów. Zobaczcie sami:

2 – Lamborghini – Beijing Motor Show

Lamborghini słynie z tworzenia widowiskowych zwiastunów, spotów promocyjnych, reklam… a to wszystko w formie wyjątkowej animacji 3D. Nie wiem, jak wiele osób pracowało przy tworzeniu tego video, ale… stworzyli coś doskonałego. Na początku trwa zwykłe odliczanie, aby po 10 sekundach zagłębić się w niesamowity świat różnych żywiołów, które przybierają osobowe formy. Tego nie da opisać się słowami. To po prostu trzeba zobaczyć:

1 – Honda “Paper”

Myślicie, że czasy animacji realizowanych za pomocą kartek papieru to już przeżytek? Nic bardziej mylnego! Zobaczcie genialny spot reklamowy Hondy, który zrealizowany jest właśnie w technologii animacji papierowej. Czapki z głów przed producentami klipu, stworzyli małe arcydzieło:

A jakie reklamy w formie animacji Was urzekły najbardziej? Dzielcie się nimi w komentarzach!

Bartłomiej Dusza

Autor: Bartłomiej Dusza

Kocham pisać i tworzyć, a z tekstem mam do czynienia praktycznie od zawsze. Thomas Edison kiedyś powiedział: "Nie przepracowałem ani jednego dnia w swoim życiu. Wszystko to była przyjemność" - myślę, że identyfikuję się z tymi słowami, chociaż mam dopiero 25 lat. Zawsze marzyłem o tym, aby swoją pracę traktować jako przyjemność. Bardzo się cieszę, że realizuję jedno ze swoich marzeń, co pozwala mi wkładać w to całe swoje serce oraz duszę.

W Doodle Wolf zajmuję się m. in. prowadzeniem bloga, obsługą social media, tworzeniem skryptów oraz zgłębianiem i poznawaniem tajników video marketingu.

W wolnym czasie prowadzę własnego sportowego bloga, piszę opowiadania oraz wiersze. Z wielkim zamiłowaniem oglądam także wszelkie wydarzenia sportowe, a nieustannie towarzyszy mi muzyka rockowa oraz klasyczna.

2 komentarzy

Autor: Łukasz Ferenc | 11 maja 2017 o 08:19

A co sądzisz o whiteboard presentation i jej skuteczności?
Ja uważam animacje i tego typu prezentacje za klucz do rozwoju bloga/vloga/marki osobistej. 🙂

Bartłomiej Dusza
Autor: Bartłomiej Dusza | 11 maja 2017 o 08:48

Jakby Ci to powiedzieć… kochamy je! (patrz nasze realizacje)

Jeżeli chodzi o skuteczność, to jest coś hipnotyzującego w tej rysującej ręce, dzięki czemu chce się obejrzeć, jaki będzie kolejny obrazek… i kolejny… i kolejny 🙂 Poparte to dobrą historią tworzy prawdziwą marketingową bombę 🙂

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *