Wzrastająca popularność trendu, jakim jest video marketing sprawia, że zaczynamy bliżej i bardziej szczegółowo przyglądać się poszczególnym formom, które można wyszczególnić w tym przypadku.

Ostatnio coraz więcej słyszy się o LIVE-ach. Pewnie zauważyłeś, że coraz więcej Twoich znajomych, współpracowników czy nawet konkurentów – zaczyna takie LIVE-y przeprowadzać.

Jeżeli jeszcze nie zacząłeś wykorzystywać transmisji LIVE w swoim biznesie… lub robisz je, ale nie wiesz czy warto… UWAGA!

Teraz pokażę Ci naprawdę 5 NIESAMOWITYCH faktów odnośnie LIVE-ów. Jeżeli to czytasz, to trzymaj się mocno, bo zrzucają one z krzesła… DOSŁOWNIE!

Gotowy? Przekonaj się sam:

  1. Facebook w swoim algorytmie premiuje transmisje LIVE. Jeżeli ktoś z Twoich znajomych przeprowadza LIVE-a, Ty domyślnie  dostajesz o tym powiadomienie. Wiele osób kliknie i nawet z ciekawości obejrzy, co aktualnie masz do powiedzenia. Oprócz tego, transmisje LIVE są zdecydowanie częściej wyświetlane w aktualnościach, niż inne typy postów.
  2. Według ostatnich badań, transmisje LIVE na Facebooku są oglądane trzy razy dłużej i generują aż 10 razy więcej komentarzy, niż zwykłe video. Dzięki temu możesz przekazać swoim klientom trzy razy więcej informacji, niż zazwyczaj.
  3. Według badania BuzzSumo średnia liczba interakcji również jest po stronie transmisji LIVE. W przypadku normalnego video wynosi to 928 interakcji, a transmisje na żywo generują wynik na poziomie 1043 interakcji.
  4. Nie da się ukryć, że potęga społeczności i angażowania odbiorców jest właśnie w social media. Facebook przekroczył już 2 mld użytkowników. W przypadku YouTube’a liczba ta wynosi obecnie 1,5 mld. Niedawno Mark Zuckerberg poinformował, że obecnie na Facebooku aż 360 milionów użytkowników ogląda regularnie treści video. A przecież jest jeszcze Instagram (ponad 200 milionów regularnie oglądających)
  5. Kilka liczb z rekordowych transmisji LIVE naprawdę robi wrażenie i udowadnia, że takie materiały mogą generować naprawdę potężną liczbę wyświetleń. Dla przykładu, na Facebooku, materiał z transmisji LIVE autorstwa Candace Payne wyświetlono łącznie 162 miliony razy! Niesamowitymi wynikami może pochwalić się również YouTube, w przypadku którego rekordowa okazała się transmisja skoku Felixa Baumgartnera ze stratosfery, którą w szczytowym czasie oglądało 8 milionów osób w jednym momencie! Drugie miejsce zajęła debata prezydencka Hilary Cliton i Donalda Trumpa, która może pochwalić się rekordem 1,5 mln oglądających.

Potężna społeczność, rekordowe wyniki oglądalności, możliwość niesamowitego angażowania swojej społeczności i premiowanie w algorytmach wyświetlania – te oraz inne korzyści mogą czekać na Ciebie, jeżeli zaczniesz realizować się w transmisjach LIVE.

Jak sam widzisz, potencjał i możliwości są ogromne. Teraz sam możesz odpowiedzieć sobie na pytanie, czy warto zajmować się transmisjami LIVE.

Kontakt

+48 503 026 596
kontakt@doodlewolf.pl

Doodle Wolf jest częścią
Bergo sp. z o.o.
ul. Wyczółkowskiego 6
65-140 Zielona Góra

NIP 929 186 30 11
KRS 0000535114
REGON 360386816