Bezdomność zwierząt to potężny problem współczesnego świata. Według danych z drugiej połowy 2016 roku, w ciągu ostatnich czterech lat, liczba psów w schroniskach wzrosła o 5,4%, a kotów aż o 18%. Według danych z 2016 roku, liczba bezdomnych psów oraz kotów w Polsce, wynosiła odpowiednio 105,7 tys. oraz 24,1 tys. Co gorsza, aż 71% placówek w Polsce nie spełnia podstawowych norm.

Najprostszym sposobem na poprawę tej sytuacji jest sztandarowe hasło wielu kampanii społecznych – „Nie kupuj, adoptuj!”

Na przestrzeni ostatnich lat powstało sporo fantastycznych spotów video, które mają na celu zachęcać do adopcji bezdomnych zwierząt.

Zainspirowani tym tematem postanowiliśmy stworzyć zestawienie najlepszych spotów promujących adopcję bezdomnych zwierząt. I tym razem nie klasyfikujemy – wszystkie są fantastyczne!

PEDIGREE® – Pick Me

Najnowszy spot autorstwa Pedigree. Video zostało zrealizowane na zasadzie odwróconych ról. To ludzie są tymi zamkniętymi w schronisku, a pies występuje roli mającego możliwość adopcji. Ten zabieg pomaga zrozumieć, co czuje bezdomny pies. Zobaczcie genialną realizację, która wyciska łzy:

https://www.youtube.com/watch?v=D-kU0nkcq-o

Save A Hound

Już sam tytuł filmu „miażdży” i skłania do refleksji: „Jeżeli ten film o psie ze schroniska Cię nie rusza, sprawdź swój puls”. Spot jest fantastyczny, wzruszający i sprawia, że człowiek zaczyna zastanawiać się nad swoim życiem. Osobiście, jesteśmy mocno poruszeni.

Nie porzucaj – KarmimyPsiaki.pl

Czas na polski akcent w tym zestawieniu. Spot nawołujący do nieporzucania zwierząt. Co na pewno: video jest mocne i wywołało wśród oglądających szereg emocji. Zresztą, przekonajcie się sami:

Przygarnij psiaka

Za klip odpowiedzialni są: studenci Politechniki Wrocławskiej, MPK Wrocław oraz tamtejsze schronisko. Spot zachęca do tego, aby adoptować również starsze psy, gdyż to te, mają najmniejsze szanse na wyjście ze schroniska. Zobaczcie efekt finalny:

Myślisz o piesku?

Chcesz mieć psa? Świetnie. Pamiętaj jednak, że to odpowiedzialna decyzja, która wymaga solidnych przemyśleń. Ten spot video pokazuje jedną z częstych przyczyn porzuceń czworonogów: decyzja podjęta pod wpływem chwili/impulsu.

S. O. S. dla zwierząt – Przygarnijmy je!

Prężna akcja w Lublinie opatrzona również szeregiem billboardów. Ciekawy pomysł i niesamowicie treściwe hasło: „One są takie same jak my”. Wyrazy uznania dla twórców!

Dopasowani Kompani – Fundacja Zwierzęca Polana

Żeby adoptować psa, nie wystarczy tylko spojrzeć na jego zdjęcie. Warto przed adopcją spędzić z nim odpowiednią ilość czasu, aby dowiedzieć się, czy dany psiak będzie nam odpowiadał. Do tego zachęca Fundacja Zwierzęca Polana. Jest zabawnie, zagadkowo, ale również śmiertelnie poważnie.

Stary tatuaż, nowa miłość

Na wyjątkowo oryginalny pomysł wpadła Agencja Ogilvy z Brazylii, która wykorzystała rosnący trend usuwania tatuaży z imionami ex partnerów do pomocy zwierzakom. Osoby chcące poddać się takiemu zabiegowi mogą podać imię ex w salonie tatuażu Tattoo You, który współpracuje z agencją, a kolejnego dnia czeka na nich wyjątkowa niespodzianka:

Takie kampanie video są świetną inicjatywą, dzięki którym zwiększa się szansa na adopcję zwierząt i zmniejszenie ich liczby w schroniskach.

Jeżeli Tobie też zależy na ich losie, udostępnij ten artykuł dalej. Zwiększysz jego zasięg i tym samym być może dotrze do kogoś, kto po obejrzeniu tego video, będzie zainteresowany adopcją.

Kontakt

+48 503 026 596
kontakt@doodlewolf.pl

Doodle Wolf jest częścią
Bergo sp. z o.o.
ul. Wyczółkowskiego 6
65-140 Zielona Góra

NIP 929 186 30 11
KRS 0000535114
REGON 360386816