25 lipca będziemy obchodzić Dzień Bezpiecznego Kierowcy. Wypadki drogowe to nadal prawdziwa plaga. Według raportu Polskiej Policji, w 2016 roku zgłoszono do Policji 33 664 wypadki drogowe, w których  poniosło śmierć aż 3 026 osób.

Dlatego też marki widząc potrzebę uświadamiania społeczeństwa, na przestrzeni lat przygotowały wiele poruszających spotów video, promujących bezpieczeństwo na drodze.

To zestawienie ma dwa cele. Pierwszy to dalsze nagłaśnianie kwestii i uświadomienie społeczeństwa o zagrożeniach drogowych. Drugi to spoty video, które w niesamowicie poruszający sposób wpływają na ludzkie emocje czy skłaniają do refleksji. Video marketing = wzorowy.

10 – 5 sposobów na… Bezpieczeństwo na drodze

Video, które odbiega klimatem od innych spotów video, ale utrzymane jest w tematyce propagowania bezpieczeństwa drogowego.

Zaprezentowana tutaj forma poradnika pokazuje, jak za pomocą przedmiotów codziennego użytku, w prosty sposób można zadbać o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich. Video dotarło do licznej grupy odbiorców, notując blisko 1,2 mln wyświetleń.

9 – Budweiser – Friends Are Waiting

W domu zawsze czeka ktoś, dla kogo warto wrócić. Warto mieć to na uwadze, zanim wsiądzie się po alkoholu. Spot Budweiser’a bardzo dobrze to uświadamia i skłania do przemyśleń.

8 – KRBRD – Zgazu Tanoga!

Spot zrealizowany na zlecenie Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Mistrz Zgazu Tanoga uczy, jak powinno się bezpiecznie prowadzić samochód. Jest zabawnie, ale również śmiertelnie poważnie. Jak najbardziej na plus!

7 – Piesi – Francuska kampania społeczna

Bezpieczeństwo na drodze to nie tylko kwestia pędzących samochodów, ale także odpowiedniego zachowania pieszych. We Francji przeprowadzono pewien eksperyment. Na paryskich ulicach zostały rozmieszczone specjalne kamery i czujniki. Gdy ktoś przechodził na czerwonym świetle, automat uruchamiał dźwięk hamowania i piszczących opon. Kamera rejestrowała twarz przerażonych osób.

6 – Jeden przejazd za daleko…

Produkcja zrealizowana przy współpracy internetowego twórcy Cyber Mariana oraz PKP. 98% wypadków na przejazdach kolejowych to skutek łamania przepisów. Spot zrealizowany w delikatnie ironicznym tonie (charakterystycznym dla Cyber Mariana), ale porusza bardzo ważną kwestię niezachowania ostrożności na przejeździe kolejowym. Zobaczcie sami:

5 – “Mum in a Hurry”

Ludzie każdego dnia spieszą się nieustannie. Motyw ten w bardzo dobitny sposób ukazany jest w tyn spocie video. Nic więcej nie mówimy… Przekonajcie się sami do czego może doprowadzić pośpiech.

4 – “Anatomia ułamku sekundy”

Czy wiesz, co może zdarzyć się w ciągu jednej sekundy? Kampania zrealizowana przez RSA pokazuje, że bardzo wiele. Dlaczego akurat “jedna sekunda”? Wystarczy, że dosłownie na jedną sekundę kierowca odwróci wzrok i może dojść do prawdziwej tragedii…

3 – Nigdy nie jesteś sam na drodze

Patrząc na ten spot ma się wrażenie, jakby oglądało się film, a nie kampanię promującą bezpieczeństwo na drodze. Może dlatego tak wciąga i tak się podoba? Niesamowicie trzyma w napięciu: po włączeniu ma się wrażenie, że faktycznie, coś się zaraz może wydarzyć. Polecamy obejrzeć!

https://www.youtube.com/watch?v=OiypK7xXbKs

2 – “Shame on You”

Chyba najbardziej szokująca i drastyczna kampania w tym zestawieniu. Może jednak te najbardziej drastyczne będą najskuteczniejsze? Zobaczcie do czego może doprowadzić nadmierna prędkość:

1 – 10 mniej ratuje życie – Zwolnij!

Spot, który był już przez nas przytaczany przy okazji zestawienia najciekawiej opowiedzianych historii. Kampania w bardzo dobitny i poruszający sposób pokazuje do czego doprowadza nadmierna prędkość. Warto być ostrożnym i mieć na uwadze, że inni też mogą popełniać błędy. Mega plus za świetny pomysł na realizację. Arcydzieło!

A Wy? Co sądzicie o takich kampaniach społecznych? Warto je przeprowadzać? Mają jakiś sens bytu?

A może macie swoje ulubione, których nie przedstawiliśmy?

Podzielcie się!

Kontakt

+48 503 026 596
kontakt@doodlewolf.pl

Doodle Wolf jest częścią
Bergo sp. z o.o.
ul. Wyczółkowskiego 6
65-140 Zielona Góra

NIP 929 186 30 11
KRS 0000535114
REGON 360386816