Cover video – skutecznie przyciągnij odbiorcę!

cover video

Od jakiegoś czasu Facebook umożliwia dodawanie na fanpage’ach tzw. cover video.

Czym jest cover video?

Czym jest cover video? Jak sama nazwa wskazuje… na swoim fanpage’u/stronie… zamiast zwykłego zdjęcia w tle możemy umieścić VIDEO!

Nie wiem czy pamiętasz, ale jakiś czas temu na naszym blogu pisaliśmy o tym, że Mark Zuckerberg i jego Facebook kochają video (jeżeli zapomniałeś lub przeoczyłeś, tutaj możesz nadrobić zaległości).

Cover video to jeden z efektów nowych planów Zuckerberga.

Cover video – czy to w ogóle się opłaca?

Według nas możliwość dodania cover video to znakomity krok, który daje wszystkim markom nowe sposoby na wyróżnienie się. W końcu video przyciąga skuteczniej, niż zwykły statyczny obraz. Potwierdzają to zresztą badania, które mówią, że na Facebooku i Instagramie video content przykuwa uwagę na 5 razy dłużej, niż content statyczny. Dlaczego więc nie przyciągać większej rzeszy odbiorców, skoro masz taką możliwość? Dlaczego nie szukać okazji do wyróżnienia się spośród mnogości statycznego contentu?

Cover video i jego wymagania techniczne

Aby umieścić cover video na swojej stronie, Facebook oczekuje, że video będzie mieściło się w wymiarach 820×462. Najważniejsze treści powinny zostać wyświetlone w rozmiarze 560×315. Dlaczego tak? Na telefonie cover video jest wyświetlany w tym rozmiarze, reszta jest obcinana i niewidoczna.

Video powinno trwać od 20 do 90 sekund i oczywiście, jak najbardziej warto, aby posiadało dźwięk, który również jest odtwarzany.

Jak dodać cover video?

Możliwość dodania cover video jest włączana stopniowo dla poszczególnych stron. Dlatego jeżeli jeszcze nie możesz dodać video, nic się nie martw, w przeciągu kilku dni także powinieneś uzyskać dostęp do tej funkcji.

Jak najlepiej to sprawdzić? Przejdź na stronę, którą zarządzasz. Na Twoim dotychczasowym zdjęciu w tle kliknij opcję “Zmień zdjęcie w tle”, a następnie “Prześlij zdjęcie/film”. Pozostaje Ci jedynie wybrać z listy odpowiedni plik i poczekać na załadowanie. Jeśli jeszcze nie masz tej opcji, poczekaj cierpliwie, z czasem na pewno Ci się pojawi.

A jeżeli chciałbyś, abyśmy stworzyli dla Ciebie cover video, dzięki którym będziesz mógł przedstawić nawet najbardziej skomplikowaną usługę/produkt i angażować 4 razy skuteczniej, niż zwykłym video – koniecznie daj znać! Stworzymy je dla Ciebie!

 


Also published on Medium.

Bartłomiej Dusza

Autor: Bartłomiej Dusza

Kocham pisać i tworzyć, a z tekstem mam do czynienia praktycznie od zawsze. Thomas Edison kiedyś powiedział: "Nie przepracowałem ani jednego dnia w swoim życiu. Wszystko to była przyjemność" - myślę, że identyfikuję się z tymi słowami, chociaż mam dopiero 25 lat. Zawsze marzyłem o tym, aby swoją pracę traktować jako przyjemność. Bardzo się cieszę, że realizuję jedno ze swoich marzeń, co pozwala mi wkładać w to całe swoje serce oraz duszę.

W Doodle Wolf zajmuję się m. in. prowadzeniem bloga, obsługą social media, tworzeniem skryptów oraz zgłębianiem i poznawaniem tajników video marketingu.

W wolnym czasie prowadzę własnego sportowego bloga, piszę opowiadania oraz wiersze. Z wielkim zamiłowaniem oglądam także wszelkie wydarzenia sportowe, a nieustannie towarzyszy mi muzyka rockowa oraz klasyczna.

Komentarzy: 10

Autor: super dzieciaczki | 14 sierpnia 2017 o 10:57

Widziałam już na niektórych fanpage tę opcję.

Bartłomiej Dusza
Autor: Bartłomiej Dusza | 14 sierpnia 2017 o 10:58

A myślałaś o tym, aby wykorzystywać to u siebie? 🙂

Autor: Iwona | 14 sierpnia 2017 o 12:05

Fajny pomysł na dodatkową promocję. Zapisuję sobie w notatniku. z pewnością go zrobię 🙂

Bartłomiej Dusza
Autor: Bartłomiej Dusza | 14 sierpnia 2017 o 13:19

Warto, warto, warto! 🙂

Autor: Serduszkowa mama | 14 sierpnia 2017 o 15:24

Warto to miec u siebie. Szczegolnie sie przyda w firma czy sklepacj internetowych na promocje nowego produktu.

Bartłomiej Dusza
Autor: Bartłomiej Dusza | 30 sierpnia 2017 o 14:02

O tak – można w wyjątkowy sposób przyciągnąć odbiorcę 🙂

Autor: Geek Kocha Najmocniej | 28 sierpnia 2017 o 09:31

Bardzo przydatne informacje 😀

Bartłomiej Dusza
Autor: Bartłomiej Dusza | 28 sierpnia 2017 o 10:05

Dziękujemy i pozdrawiamy 🙂

Autor: Elwira | 30 sierpnia 2017 o 10:30

Jestem niestety na bakier z takimi wynalazkami 🙂 Jako blogerka mam świadomość, że należy wykorzystywać nowe funkcje portali społecznościowych, ale nigdy nie mogę znaleźć na to czasu 🙂

Bartłomiej Dusza
Autor: Bartłomiej Dusza | 30 sierpnia 2017 o 11:18

Jak możemy Ci pomóc? 🙂

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *