Facebook pokochał video. Pokochaj je i Ty.

Facebook i video. Video i Facebook? Czy uważasz, że takie połączenie może mieć sens? Czy zastanawiałeś się kiedyś, czy warto prowadzić działania video marketingowe w tej sferze komunikacji?

Jak pokazują badania i kolejne ruchy włodarzy Facebooka, takie działania już teraz są bardzo pożądane, a w przyszłości… będą jeszcze bardziej.

Video nową miłością Zuckerberga

Mark Zuckerberg widzi dokąd zmierza trend. Z pewnością ma dostęp do jeszcze lepszych statystyk odnośnie trendu video. Razem ze swoim sztabem doradców, inwestorów i marketerów, wie, gdzie należy szukać sukcesu (także tego komercyjnego).

Nikt o tym oficjalnie nie mówi, ale w świecie mediów społecznościowych panuje przekonanie, że Facebook chce dogonić YouTube i to właśnie ten serwis uważa za swoją największą konkurencję. Można stwierdzić, że Zuckerberg chce stworzyć na Facebooku swojego własnego “YouTube’a” i przyciągnąć jeszcze większą rzeszę użytkowników.

O ile konkurencja jest domysłem, to plany włodarzy Facebooka są już potwierdzone. W lutym Mark Zuckerberg ogłosił, że Facebook ma zamiar wprowadzić m. in. możliwość zarabiania pieniędzy dla najaktywniejszych twórców treści video, a także dzielenie się przychodami z reklam. Oprócz tego, priorytetem jest stworzenie specjalnej zakładki video, w której będą posegregowane jedynie same treści video. Dzięki temu, Zuckerberg chce jeszcze bardziej ułatwić dostęp do tego typu treści. Użytkownik Facebooka nie będzie musiał już przekopywać się przez szereg innych postów i scrollować bez ustanku.

Specjalna zakładka video to już tylko kwestia czasu. W USA czy Indiach – ta funkcja jest już testowana w aplikacji mobilnej. Z pewnością należy się spodziewać wprowadzania funkcji do kolejnych krajów.

Facebook, video i moja firma – czy to ma sens?

Przedstawiłem pokrótce plany biznesowe Zuckerberga i jego współpracowników. Teraz zasadnicze pytanie: jak to się ma do Twojego biznesu? Czy warto podejmować działania w tym obszarze? Myślę, że sam znasz odpowiedź na to pytanie.

Kilka dni temu Facebook oficjalnie ogłosił, że ma już 2 miliardy użytkowników! Z obliczeń wynika, że co czwarty człowiek na Ziemi posiada konto na tym portalu społecznościowym! Z raportu przygotowane przez We Are Social i Hootsuite wynika, że 55% użytkowników loguje się codziennie!

Skoro, co czwarty człowiek na świecie ma Facebooka… to z pewnością spora część Twojej społeczności i klientów zgromadzona jest właśnie tam. Niesamowity potencjał marketingowy. Wypadałoby jakoś dotrzeć do tych ludzi, prawda?

Chcesz być jak Mark Zuckerberg? Pokochaj video.

Jeżeli chcesz, aby Twój biznes działał niczym maszyna Marka Zuckerberga, pierwsze, co warto uczynić, to pokochać video. Dlaczego akurat ta forma?

Po pierwsze, tak jak już wspominaliśmy, na ostatnim posiedzeniu kwartalnym Zuckerberg jasno zaznaczył, że chce zacząć inwestować w video. Niewykluczone więc, że prezes Facebooka uczyni z niego jedną wielką platformę w video. Tym bardziej, że pojawiają się pogłoski o zamianie treści tekstowych na video.

Po drugie, jak możemy przeczytać w tym raporcie, video content przykuwa uwagę na 5x dłużej, niż content statyczny.

Po trzecie, prognozuje się, że w 2017 roku nawet 74% globalnego ruchu w sieci będzie generowane właśnie przez video! W 2018 roku ten współczynnik ma osiągnąć 90%!

Niesamowite, prawda? Czas zacząć to wykorzystywać. Daj koniecznie znać w komentarzu, co myślisz o planach Facebooka na podbój świata video marketingu.

Bądź czujny! Niedługo pojawi się artykuł, w którym przedstawimy KROK po KROKU praktyczny sposób na wykorzystywanie treści video na Facebooku w biznesie!

Bartłomiej Dusza

Autor: Bartłomiej Dusza

Kocham pisać i tworzyć, a z tekstem mam do czynienia praktycznie od zawsze. Thomas Edison kiedyś powiedział: "Nie przepracowałem ani jednego dnia w swoim życiu. Wszystko to była przyjemność" - myślę, że identyfikuję się z tymi słowami, chociaż mam dopiero 25 lat. Zawsze marzyłem o tym, aby swoją pracę traktować jako przyjemność. Bardzo się cieszę, że realizuję jedno ze swoich marzeń, co pozwala mi wkładać w to całe swoje serce oraz duszę.

W Doodle Wolf zajmuję się m. in. prowadzeniem bloga, obsługą social media, tworzeniem skryptów oraz zgłębianiem i poznawaniem tajników video marketingu.

W wolnym czasie prowadzę własnego sportowego bloga, piszę opowiadania oraz wiersze. Z wielkim zamiłowaniem oglądam także wszelkie wydarzenia sportowe, a nieustannie towarzyszy mi muzyka rockowa oraz klasyczna.

2 komentarzy

Autor: Pani Podróżnik | 20 lipca 2017 o 09:17

Też muszę w końcu przekonać się do video, bo bez tego marna przyszłość blogera :/ Fajnie, nowe doświadczenia przed nami 🙂

Bartłomiej Dusza
Autor: Bartłomiej Dusza | 20 lipca 2017 o 09:39

Warto – zdecydowanie warto! Jeżeli chcesz zacząć, to zajrzyj na pozostałe wpisy, będziesz wiedziała, co na początek. Na początek wystarczy smartfon z przyzwoitą kamerą 🙂

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *