Najlepsze spoty z Mikołajem

6 grudnia obchodzimy wspomnienie świętego Mikołaja – biskupa z Miry. W naszym kraju dzień ten funkcjonuje pod nazwą “Mikołajki”. Według legend i wierzeń, św. Mikołaj z Miry pochodził z bogatej rodziny i miał obdarowywać potrzebujących ludzi podarkami i prezentami, czyniąc to w nocy po kryjomu.

Istniejący przez wieki wizerunek świętego biskupa zmieniła dopiero na początku lat 30. XX wieku Coca Cola, przedstawiając go jako grubego, uśmiechniętego staruszka z długą, białą brodą, znanego dzisiaj chyba każdemu. Postać tę, kompletnie oderwaną już od chrześcijańskiego pierwowzoru, chętnie podchwyciły i zaczęły wykorzystywać inne marki.

Dzięki temu powstało sporo spotów, w których główną rolę odgrywa właśnie św. Mikołaj. Wybraliśmy kilka z nich, które WEDŁUG NAS są najbardziej warte uwagi:

10 – Tesco – Mikołaj w kuchni

Rzadko umieszczamy tutaj video dyskontów spożywczych, ale ten spot z Mikołajem nas urzekł. Komputerowe animacje to już charakterystyczny element Tesco, a postać Henia przez długi czas była brand hero marki. Zobaczcie, co zabawnego może się stać, gdy św. Mikołaj odwiedzi kuchnię.

9 – McDonald’s

Pamiętajcie! Z Mikołajem naprawdę nie ma żartów! On obserwuje każdy wasz ruch, więc warto zastanowić się zanim coś zrobimy. Tym razem w roli głównej McDonald’s.

8 – Coca-Cola

Kolejny spot stworzony przez Coca-Colę. Legenda głosi, że w podzięce za prezenty, warto zostawić Mikołajowi mleko i ciasteczka… Jak się okazuje, św. Mikołaj woli zdecydowanie coś innego.

7 – Odkryj smak PEPSI

W artykule o rywalizacjach marek już o tym wspominaliśmy. Pepsi chcąc dać pstryczka w nos swojemu największemu konkurentowi, postanowiła stworzyć spot, w którym przedstawia Mikołaja na wakacjach, bawiącego się z puszką Pepsi. Spot może budzić różne odczucia, ale z pewnością należy docenić kreatywność!

6 – Coca Cola – Reklama Świąteczna 2011

Co św. Mikołaj może zrobić za pomocą swojej kuli? Jak się okazuje… bardzo wiele! Zobaczcie zabawną reklamę Coca-Coli.

5 – OLX

Dostałeś nietrafiony prezent? Święty Mikołaj doradzi Ci, co możesz z nim zrobić.

4 – Allegro – Czego szukasz w Święta? Mikołaj

Allegro już od dawna jest gwarancją świetnych spotów, które w wielu z nas wywołują łzy wzruszenia i nostalgii. W poniższym spocie mamy sentymentalną podróż przez poszczególne lata świąt. Nie mogło oczywiście zabraknąć Mikołaja, tym razem w nieco w innej roli.

3 – Coca-Cola – Coraz bliżej święta

To chyba najbardziej kultowy spośród wielu spotów Coca-Coli.  Reklama, którą kojarzy chyba większość z nas. Reklama, która zapadła nam w pamięć tak dobitnie, że “ciężarówka Coca-Coli” jest kojarzona ze świętami tak samo mocno, jak choinka, śnieg czy prezenty. Nie mówimy nic więcej, sami zobaczcie:

2 – Prawdziwy Święty Mikołaj złapany na video

Video, które może nie jest stricte reklamą, ale jest tak świetne, że po prostu musieliśmy się nim z Wami podzielić. Cieszące się dużą popularnością video, zatytułowane jest “Prawdziwy Święty Mikołaj złapany na video”. Jest Boże Narodzenie 2004 roku. Punktualnie o 01:00 w nocy, słychać dźwięk dzwonków i sań, stukot kopyt, a także kroki na dachu… I nagle pojawia się on… ŚWIĘTY MIKOŁAJ!

1 – M&S

Kapitalny spot, który według nas w pełni zasługuje na pierwsze miejsce. Wspaniała, wzruszająca historia. Św. Mikołaj bierze herbatę, kanapki i jak każdy… wychodzi do pracy. Jednak po jego wyjściu pojawiają się jeszcze listy “last minute”, więc do gry musi wkroczyć Pani Mikołajowa. Nic więcej nie zdradzamy, obejrzyjcie to koniecznie!

Mam nadzieję, że to zestawienie spotów z udziałem Świętego Mikołaja chociaż trochę nadało klimatu i przypomniało Wam o zbliżających się świętach.

A Ty jakie masz ulubione spoty video związane ze Świętym Mikołajem? Koniecznie podziel się nimi w komentarzu!

 

 

 


Also published on Medium.

Doodle Wolf

Autor: Doodle Wolf

Podobają Ci się doodle i chciałbyś takie video na swojej stronie, ale nie wiesz jak się do tego zabrać? To proste! Napisz do nas wiadomość przez formularz kontaktowy !

| WWW

Komentarzy: 10

Autor: Kuba | 7 grudnia 2017 o 09:51

W końcu coś o reklamach na innym blogu niż mój ^^ dodałbym kilka np. Od John Lewis ale zestawienie bardzo fajne 🙂

Autor: Bartłomiej Dusza | 7 grudnia 2017 o 10:30

Dziękujemy serdecznie.. Lubimy robić takie zestawienia. No i koniecznie wpadniemy na Twojego bloga, żeby zobaczyć, co tam masz fajnego 🙂

Autor: Maciej | 7 grudnia 2017 o 09:52

Trochę offtop: nigdy mi to nie przeszkadzało, aż do teraz. Do chwili, kiedy obejrzałem film o wpływie coli na zdrowie. Momentalnie zbrzydły mi wszystkie reklamy tych płynów (z “coraz bliżej święta” – na czele :)))

Autor: Bartłomiej Dusza | 7 grudnia 2017 o 11:10

Jest aż tak źle z nią? Przyznaję się, że czasami lubię jej się napić. Na szczęscie, tylko czasami 🙂

Autor: Lena | 7 grudnia 2017 o 11:33

Nie śledziłam dotąd tego tematu przyznam się. Oczarowały mnie te spoty. Myślę, że nawet zgadzam się z ustaloną kolejnością.

Autor: Bartłomiej Dusza | 8 grudnia 2017 o 10:04

Miło nam to słyszeć 🙂

Autor: Agnieszka Basta | 7 grudnia 2017 o 12:09

Świetny wpis. Już sobie zapisałam linki do wybranych spotów. Wykorzystam na lekcjach angielskiego w szkole podstawowej. Idealne do dyskusji.

Autor: Bartłomiej Dusza | 7 grudnia 2017 o 12:25

Świetnie 🙂 Cieszymy się, że nasz materiał jest dla Ciebie przydatny. No i oczywiście, dziękujemy! 🙂

Autor: Anna | 11 grudnia 2017 o 20:09

Niektóre widzę pierwszy raz. Ale się zrobiło świątecznie!

Autor: Bartłomiej Dusza | 12 grudnia 2017 o 09:57

Ciężarówka Coca-Coli już jechała, więc okres świąteczny można uznać za otwarty 😀

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *