Storytelling w video – kolejne inspirujące przykłady

storytelling

Jak zapewne wiecie, dobrego storytellingu nigdy za wiele. Dobry storytelling jest w cenie. A z racji, że docierają do nas sygnały, że jesteście spragnieni zestawień z takimi reklamami, nie pozostaje nam nic innego, jak zaprosić Was do kolejnego zestawienia spotów z dobrą historią.

Zanim jednak przejdziecie do oglądania poniższych video, zapraszamy Was do zapoznania się z poprzednimi częściami. (część 1, część 2, część 3).

Gotowi? No to życzymy wielu emocji, bo te będą na pewno.

GK PGE – Historia sześcioletniego Sebusia

Pewnego dnia do PGE – dostawcy prądu, zadzwonił sześcioletni Sebuś. Chłopak zobaczył w telewizji reklamę taniego prądu i zapragnął go mieć. Zobaczcie, jak potoczyły się jego losy. Brawa dla PGE i agencji K2 za stworzenie tak świetnego i wzruszającego materiału.

LG Polska

Czy zanim otworzycie swoją lodówkę, pukacie do niej? Zobaczcie, co na ten temat myśli LG Polska i dlaczego warto pukać do swojej lodówki. Genialny pomysł na reklamę!

IKEA – Ghosts

Zastanawialiście się kiedyś, co się dzieje w waszym domu, wtedy, gdy nie ma was w domu? Stoi pusty? No niekoniecznie. My nie będziemy wam zdradzać. Sprawdźcie sami, oglądając spot od IKEA.

Netflix – Orange Is the New Black

Do promocji nowego sezonu OITNB, Netlflix postanowił zaangażować Magdę Gessler. Video w mig stało się hitem i zebrało bardzo dobre recenzje, notując na samym Facebooku ponad 3 mln wyświetleń w trzy tygodnie. Zobaczcie Magdę Gessler i jej kuchenne, więzienne rewolucje 🙂

Werther’s Original

Pamiętasz swój pierwszy cukierek? A pamiętasz tę reklamę? Klasyk dzieciństwa 🙂 No i ten przekaz – uważasz, że Twój wnuczek jest wyjątkowy? No to kup mu Werther’s Original. Kultowa reklama z początku lat 90′ z dobrym story i mnóstwem emocji!

Namówili go by skoczył na główkę

To nie do końca reklama, ale historia jest tak wyjątkowa, że w pełni zasługuje na to, aby umieścić ją w tym zestawieniu. Zobaczcie do czego może doprowadzić bezmyślne skakanie “na główkę” i kąpanie się w miejscach niedozwolonych. Ku przestrodze.

Greenpeace Australia – Plastik

Statystyka jest nieubłagana. Plastik zalewa świat. Co się stanie, gdy nie powstrzymamy tego procederu? Jak może wyglądać nasze życie? Zobaczcie, bo wizja jest naprawdę przerażająca!

Audi Zero

Chciałem coś napisać, ale chyba posłużę się słowami Mariusza Łodygi: “Audi wyjaśnia wartość Zera i robi to tak dobrze, że aż ciarki przechodzą! “.

A jakie są wasze ulubione spoty z dobrą historią? Piszcie w komentarzach!


Also published on Medium.

Bartłomiej Dusza

Autor: Bartłomiej Dusza

Kocham pisać i tworzyć, a z tekstem mam do czynienia praktycznie od zawsze. Thomas Edison kiedyś powiedział: "Nie przepracowałem ani jednego dnia w swoim życiu. Wszystko to była przyjemność" - myślę, że identyfikuję się z tymi słowami, chociaż mam dopiero 25 lat. Zawsze marzyłem o tym, aby swoją pracę traktować jako przyjemność. Bardzo się cieszę, że realizuję jedno ze swoich marzeń, co pozwala mi wkładać w to całe swoje serce oraz duszę.

W Doodle Wolf zajmuję się m. in. prowadzeniem bloga, obsługą social media, tworzeniem skryptów oraz zgłębianiem i poznawaniem tajników video marketingu.

W wolnym czasie prowadzę własnego sportowego bloga, piszę opowiadania oraz wiersze. Z wielkim zamiłowaniem oglądam także wszelkie wydarzenia sportowe, a nieustannie towarzyszy mi muzyka rockowa oraz klasyczna.

4 komentarzy

Autor: Rozkminy Tiny | 16 sierpnia 2018 o 19:39

Najbardziej podoba mi się impreza dywanów i zasłon. Świetny pomysł 🙂 Magdę Gessler w Orange is The New Black widziałam wcześniej 🙂

Bartłomiej Dusza
Autor: Bartłomiej Dusza | 17 sierpnia 2018 o 08:17

Tak jest – genialnie!

Autor: Zielona Małpa | 16 sierpnia 2018 o 21:27

Z takich storytellingowych reklam najbardziej lubię chyba amerykańskie reklamy jakiegoś centrum handlowego (?) lub sklepu (?) z okazji Bożego Narodzenia. Bo choć reklamują konsumpcjonizm, robią to z emocjami.
Niestety nie mogę sobie przypomnieć, co to za marka robi tak świetne reklamy 🙂

Bartłomiej Dusza
Autor: Bartłomiej Dusza | 24 sierpnia 2018 o 14:22

Też nam ta reklama nie przychodzi do głowy 🙂

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *