Od jakiegoś czasu Facebook umożliwia dodawanie na fanpage’ach tzw. cover video.

Czym jest cover video?

Czym jest cover video? Jak sama nazwa wskazuje… na swoim fanpage’u/stronie… zamiast zwykłego zdjęcia w tle możemy umieścić VIDEO!

Nie wiem czy pamiętasz, ale jakiś czas temu na naszym blogu pisaliśmy o tym, że Mark Zuckerberg i jego Facebook kochają video (jeżeli zapomniałeś lub przeoczyłeś, tutaj możesz nadrobić zaległości).

Cover video to jeden z efektów nowych planów Zuckerberga.

Cover video – czy to w ogóle się opłaca?

Według nas możliwość dodania cover video to znakomity krok, który daje wszystkim markom nowe sposoby na wyróżnienie się. W końcu video przyciąga skuteczniej, niż zwykły statyczny obraz. Potwierdzają to zresztą badania, które mówią, że na Facebooku i Instagramie video content przykuwa uwagę na 5 razy dłużej, niż content statyczny. Dlaczego więc nie przyciągać większej rzeszy odbiorców, skoro masz taką możliwość? Dlaczego nie szukać okazji do wyróżnienia się spośród mnogości statycznego contentu?

Cover video i jego wymagania techniczne

Aby umieścić cover video na swojej stronie, Facebook oczekuje, że video będzie mieściło się w wymiarach 820×462. Najważniejsze treści powinny zostać wyświetlone w rozmiarze 560×315. Dlaczego tak? Na telefonie cover video jest wyświetlany w tym rozmiarze, reszta jest obcinana i niewidoczna.

Video powinno trwać od 20 do 90 sekund i oczywiście, jak najbardziej warto, aby posiadało dźwięk, który również jest odtwarzany.

Jak dodać cover video?

Możliwość dodania cover video jest włączana stopniowo dla poszczególnych stron. Dlatego jeżeli jeszcze nie możesz dodać video, nic się nie martw, w przeciągu kilku dni także powinieneś uzyskać dostęp do tej funkcji.

Jak najlepiej to sprawdzić? Przejdź na stronę, którą zarządzasz. Na Twoim dotychczasowym zdjęciu w tle kliknij opcję “Zmień zdjęcie w tle”, a następnie “Prześlij zdjęcie/film”. Pozostaje Ci jedynie wybrać z listy odpowiedni plik i poczekać na załadowanie. Jeśli jeszcze nie masz tej opcji, poczekaj cierpliwie, z czasem na pewno Ci się pojawi.

A jeżeli chciałbyś, abyśmy stworzyli dla Ciebie cover video, dzięki którym będziesz mógł przedstawić nawet najbardziej skomplikowaną usługę/produkt i angażować 4 razy skuteczniej, niż zwykłym video – koniecznie daj znać! Stworzymy je dla Ciebie!

 

Kontakt

+48 503 026 596
kontakt@doodlewolf.pl

Doodle Wolf jest częścią
Bergo sp. z o.o.
ul. Wyczółkowskiego 6
65-140 Zielona Góra

NIP 929 186 30 11
KRS 0000535114
REGON 360386816