Doodle video to animacja, w której na białym tle widać dłoń, która rysuje szereg obrazów, tworząc tym samym interesującą historię. O ile ta forma animacji w Stanach Zjednoczonych jest prawdziwym hitem, to na naszym rynku nie jest jeszcze zbyt powszechna.

Wielokrotnie – telefonicznie, mailowo czy to w komentarzach w naszych social mediach, pojawiały się pytania, do czego tak naprawdę można wykorzystać doodle video.

Dlatego też, wychodząc naprzeciw waszym oczekiwaniom, przygotowaliśmy zestawienie, które pokazuje możliwości tego typu animacji. Co najważniejsze, wszystko to na podstawie praktyki, naszych doświadczeń i realizacji, które mieliśmy okazje stworzyć.

Zobacz, do czego możesz wykorzystać doodle video w swojej firmie i jak może pomóc Ci w zwiększeniu zysków.

1. Video promocyjne

Jedna z najczęstszych sposobów na wykorzystanie doodle video to oczywiście video promocyjne. Dzięki tego typu animacji z powodzeniem możesz opowiedzieć o swoim produkcie, usłudze, firmie czy idei, skutecznie trafiając do umysłu klienta. To, co kieruje naszymi klientami to właśnie fakt, że chcą przedstawić swoją usługę/produkt w prosty i zrozumiały sposób. Tak, aby ludzie spoza branży, nie mieli kłopotu ze zrozumienie tego, czym się zajmują. W praktyce więc wygląda to tak:

2. Video edukacyjne

Oprócz celów promocyjnych, doodle video sprawdza się świetnie również jako sposób przekazywania wiedzy. Tym samym masz możliwość zekranizowania artykułu, podcastu czy po prostu podzielenia się jakąś wartością edukacyjną czy swoją ideą. Wielkim zwolennikiem tego sposobu edukacji jest prof. Richard Wiseman, który wykazał, że osoby, którym informacje były przekazywane za pomocą doodle video, udzielały dwukrotnie więcej poprawnych odpowiedzi, niż osoby, którym ta sama treść została przekazana w formie zwykłego filmu.

3. Video na akcję crowdfundingową

Możliwość przekładania skomplikowanego na proste w zrozumieniu, sprawia, że doodle video z powodzeniem sprawdzi się również we wszelkich akcjach crowdfundingowych. Dzięki temu sprawnie będziesz mógł wytłumaczyć na co zbierasz pieniądze i tym samym samym zwiększyć swoje szanse na sukces. To bardzo ważne, gdyż ogłaszając zbiórkę na portalach typu PolakPotrafi.pl – musisz natychmiast zatrzymać odbiorcę i przekonać go do tego, że warto Cię wesprzeć finansowo.

Jedno z naszych pierwszych video było przeznaczone właśnie na akcję crowdfundingową. Zrobiło ono świetną robotę. Już po dwóch dniach musieliśmy je przerobić, gdyż próg zbiórki założony w pierwszej wersji – został przekroczony. Zobaczcie sami:

4. Życzenia w formie doodle video

Boże Narodzenie czy Wielkanoc to dobra okazja, aby podzielić się życzeniami ze swoimi współpracownikami, klientami czy bliskimi. Zamiast tradycyjnych życzeń w formie maila czy wiadomości SMS, możesz zaskoczyć ich życzeniami w formie doodle video. Niebanalność, ciekawość i nietypowość na pewno wpłyną pozytywnie na relacje z Twoimi klientami.

5. Doodle video jako element gry

O takiej możliwości nie wiedzieliśmy nawet my… dopóki nie zgłosił się do nas klient. Jak się później okazało, doodle video, które dla niego przygotowaliśmy… wykorzystał w swojej grze/aplikacji na iPhone’a. Jak widać, człowiek uczy się całe życie 🙂

Oczywiście, to nie jedyne możliwości doodle video. W najbliższym czasie planujemy sprawdzić, jak doodle sprawdza się jako element rozrywki (kalambury, zagadki słowne), forma ogłoszenia o pracę czy nawet pełnometrażowy film.

A jeżeli chciałbyś wykorzystać ten typ animacji w swojej firmie, koniecznie daj znać!

Kontakt

+48 503 026 596
kontakt@doodlewolf.pl

Doodle Wolf jest częścią
Bergo sp. z o.o.
ul. Wyczółkowskiego 6
65-140 Zielona Góra

NIP 929 186 30 11
KRS 0000535114
REGON 360386816