12 kwietnia – Światowy Dzień Czekolady.

Ten popularny i niepozorny prostokącik zawojował świat i stał się jedną z najpopularniejszych słodkich przekąsek. Powszechnie znane jest jej lecznicze działanie na chandrę, ból głowy, przeziębienie, problemy w pracy, problemy w domu… Po prostu – czekolada nie pyta, czekolada rozumie!

Czekolada namiętnie zjadana jest w każdym z krajów świata. W tym aspekcie liderem jest Szwajcaria, której przeciętny mieszkaniec spożywa 8,9 kg rocznie (Szwajcarzy wiedzą co dobre!). W naszym kraju ten wynik wynosi około 5 kg.

W okresie od stycznia do września 2017 roku producenci słodyczy czekoladowych przeznaczyli na reklamy w tradycyjnych mediach niemal 209 mln zł. Dlatego na cześć tego wspaniałego przysmaku, który w ludzkim życiu sprawdza się w różnorakich sytuacjach, powstało to subiektywne zestawienie TOP10 najlepszych reklam czekolady.

Które marki i jacy producenci odnajdują się najlepiej na rynku video?

Zapraszamy do przeglądu!

10 – Adam Małysz – Goplana

Reklama z 2002 roku. Mam do niej sentyment, dlatego też ciągle do niej wracam. To też dobry przykład na to, jak zmieniła się reklama na przestrzeni ostatnich 15 lat. Wtedy motyw był prosty: chcesz być jak Adam Małysz? Jedz czekoladę Goplana!

9 – Alpen Gold – Wesoły Kostek

Marka Alpen Gold swego czasu postanowiła opatrzeć swoje reklamy postacią Wesołego Kostka. Jak się okazało, był to prawdziwy strzał w dziesiątkę. Bohater w mig zdobył popularność, a same reklamy były zabawne.

8 – Milka – Świstak

Pamiętacie powiedzenie „A świstak siedzi i zawija je w te sreberka”? To oczywiście fragment z reklamy Milka, która swego czasu podbijała rynek reklamowy. Zdanie doczekało się miana kultowego i na stałe przeszło do użytku codziennego. Niestety nie znaleźliśmy polskiej wersji tej reklamy.

7 – Wedel – Surykatki

Co może wyjść z połączenia surykatek i muzycznego hitu z Dirty Dancing? Zobaczcie sami.

6 – Nestle – We Will Find You

Zwróćcie uwagę na to, którą czekoladę kupujcie, bo może się okazać, że w niektórych z nich ukryty jest nadajnik GPS.

5 – Terravita

Jeżeli pamiętasz tę reklamę, to oznacza, że miałeś świetne dzieciństwo. Spot nagrodzony m. in. statuetką VENY za najlepszą reklamę. Chyba każdy w tamtych czasach nucił piosenkę „Terravita, Terravita – czekolada wyśmienita” i śmiał się z tańczącej krowy.

4 – Wedel – Korek

Nie wiesz, jak odzyskać dziecięcą radość? Wedel ma na to sposób.

3 – Audrey Hepburn – Alive Again

Audrey Hepburn – znakomita i popularna aktorka nie żyje już od 20 lat… Jak się okazuje, nie przeszkodziło to, aby wystąpiła w nowej reklamie czekolady. Oczywiście, jej postać została stworzona komputerowo. Spot wywołał ogromne poruszenie. Część z osób jest oburzona takim postępowaniem, natomiast inni chwalą producentów za kreatywność. A u Was jakie odczucia wywołuje spot?

2 – Czekolady Lindt – Roger Federer

Właściciele marki Lindt postanowili swoją strategię oprzeć o wizerunek Rogera Federera. W efekcie, szwajcarski tenisista pojawił się w wielu reklamach tego producenta. I w zasadzie pod tym podpunktem kryje się każda reklama z udziałem Federera i Lindt. Zobaczcie jedną z nich, akurat nie z wykorzystaniem czekolady, a innego produktu Lindt 🙂

1 – Sainsbury’s – 1914

Historia oparta na faktach. Dwie wrogie armie na jeden świąteczny dzień zawiesiły broń. Wspólnie spotkały się przy posiłku.. Złożyli sobie życzenia, wspólnie grali w piłkę, a nawet obdarowali się prezentami. Jednym z nich była czekolada, która promowana jest w tym spocie. Dochód z jej sprzedaży został przeznaczony na cele brytyjskiej armii. Kapitalna historia, warta obejrzenia.

A wam jakie reklamy czekolad najbardziej utkwiły w pamięci? Koniecznie podzielcie się nimi w komentarzach!

Kontakt

+48 503 026 596
kontakt@doodlewolf.pl

Doodle Wolf jest częścią
Bergo sp. z o.o.
ul. Wyczółkowskiego 6
65-140 Zielona Góra

NIP 929 186 30 11
KRS 0000535114
REGON 360386816