Facebook i video. Video i Facebook? Czy uważasz, że takie połączenie może mieć sens? Czy zastanawiałeś się kiedyś, czy warto prowadzić działania video marketingowe w tej sferze komunikacji?

Jak pokazują badania i kolejne ruchy włodarzy Facebooka, takie działania już teraz są bardzo pożądane, a w przyszłości… będą jeszcze bardziej.

Video nową miłością Zuckerberga

Mark Zuckerberg widzi dokąd zmierza trend. Z pewnością ma dostęp do jeszcze lepszych statystyk odnośnie trendu video. Razem ze swoim sztabem doradców, inwestorów i marketerów, wie, gdzie należy szukać sukcesu (także tego komercyjnego).

Nikt o tym oficjalnie nie mówi, ale w świecie mediów społecznościowych panuje przekonanie, że Facebook chce dogonić YouTube i to właśnie ten serwis uważa za swoją największą konkurencję. Można stwierdzić, że Zuckerberg chce stworzyć na Facebooku swojego własnego „YouTube’a” i przyciągnąć jeszcze większą rzeszę użytkowników.

O ile konkurencja jest domysłem, to plany włodarzy Facebooka są już potwierdzone. W lutym Mark Zuckerberg ogłosił, że Facebook ma zamiar wprowadzić m. in. możliwość zarabiania pieniędzy dla najaktywniejszych twórców treści video, a także dzielenie się przychodami z reklam. Oprócz tego, priorytetem jest stworzenie specjalnej zakładki video, w której będą posegregowane jedynie same treści video. Dzięki temu, Zuckerberg chce jeszcze bardziej ułatwić dostęp do tego typu treści. Użytkownik Facebooka nie będzie musiał już przekopywać się przez szereg innych postów i scrollować bez ustanku.

Specjalna zakładka video to już tylko kwestia czasu. W USA czy Indiach – ta funkcja jest już testowana w aplikacji mobilnej. Z pewnością należy się spodziewać wprowadzania funkcji do kolejnych krajów.

Facebook, video i moja firma – czy to ma sens?

Przedstawiłem pokrótce plany biznesowe Zuckerberga i jego współpracowników. Teraz zasadnicze pytanie: jak to się ma do Twojego biznesu? Czy warto podejmować działania w tym obszarze? Myślę, że sam znasz odpowiedź na to pytanie.

Kilka dni temu Facebook oficjalnie ogłosił, że ma już 2 miliardy użytkowników! Z obliczeń wynika, że co czwarty człowiek na Ziemi posiada konto na tym portalu społecznościowym! Z raportu przygotowane przez We Are Social i Hootsuite wynika, że 55% użytkowników loguje się codziennie!

Skoro, co czwarty człowiek na świecie ma Facebooka… to z pewnością spora część Twojej społeczności i klientów zgromadzona jest właśnie tam. Niesamowity potencjał marketingowy. Wypadałoby jakoś dotrzeć do tych ludzi, prawda?

Chcesz być jak Mark Zuckerberg? Pokochaj video.

Jeżeli chcesz, aby Twój biznes działał niczym maszyna Marka Zuckerberga, pierwsze, co warto uczynić, to pokochać video. Dlaczego akurat ta forma?

Po pierwsze, tak jak już wspominaliśmy, na ostatnim posiedzeniu kwartalnym Zuckerberg jasno zaznaczył, że chce zacząć inwestować w video. Niewykluczone więc, że prezes Facebooka uczyni z niego jedną wielką platformę w video. Tym bardziej, że pojawiają się pogłoski o zamianie treści tekstowych na video.

Po drugie, jak możemy przeczytać w tym raporcie, video content przykuwa uwagę na 5x dłużej, niż content statyczny.

Po trzecie, prognozuje się, że w 2017 roku nawet 74% globalnego ruchu w sieci będzie generowane właśnie przez video! W 2018 roku ten współczynnik ma osiągnąć 90%!

Niesamowite, prawda? Czas zacząć to wykorzystywać. Daj koniecznie znać w komentarzu, co myślisz o planach Facebooka na podbój świata video marketingu.

Bądź czujny! Niedługo pojawi się artykuł, w którym przedstawimy KROK po KROKU praktyczny sposób na wykorzystywanie treści video na Facebooku w biznesie!

Kontakt

+48 503 026 596
kontakt@doodlewolf.pl

Doodle Wolf jest częścią
Bergo sp. z o.o.
ul. Wyczółkowskiego 6
65-140 Zielona Góra

NIP 929 186 30 11
KRS 0000535114
REGON 360386816