W ostatnim artykule mogłeś poznać 5 mocnych faktów, które potwierdzają potęgę transmisji na żywo.

Jednym z nich była duża oglądalność takich materiałów, zarówno w czasie trwania LIVE-a, jak i później już po jego zakończeniu.

Żeby nie być gołosłownym, przedstawiamy zestawienie kilku niesamowitych transmisji, które szturmem podbiły Facebooka i odbiły się szerokim echem w świecie biznesu i marketingu internetowego, notując świetne wyniki oglądalności.

Przygotuj się na konkretną dawkę niesamowitych i inspirujących LIVE-ów.

NBC News – Mapa Wyborów

Z okazji wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych w 2016 roku, NBC News przygotowało transmisję LIVE podczas której wyświetlało mapę stanów oraz aktualne wyniki głosowania. Mapa zapełniania się wraz z kolejnymi wynikami. Jak się okazało… pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę, gdyż na tę chwilę materiał przekroczył 36 milionów wyświetleń.

Prezentacja Forda z drewna

Ta transmisja to świetny przykład na to, że prezentowanie produktu przez LIVE-a może być bardzo efektywne. Możemy zobaczyć tutaj Forda, który wykonany jest z… drewna! LIVE trwał niespełna dwie minuty, ale już zdążył nabić 29 milionów wyświetleń.

Candace Payne – Chewbacca

Hitowy materiał. Video, które pobiło absolutnie wszystkie rekordy na Facebook Live. Candace Payne ubiera maskę postaci Gwiezdnych Wojen i zaczyna śmiechem zarażać innych. W chwili pisania tego artykułu, video zbliża się do niesamowitej liczby 171 milionów wyświetleń i jest aktualnym rekordem Facebooka. Zresztą, sama marka bardzo szybko zareagowała. Amerykankę do siedziby Facebooka zaprosił sam Mark Zuckerberg, poświęcając jej dodatkowo osobny post na Facebooku.

Ted Yoder- “Everybody Wants to Rule the World”

Doskonale wiesz, że posiadanie dobrego produktu czy usługi to jedno, ale dobry marketing i jego promocja to drugie. Nawet najlepszy produkt bez marketingu się nie obroni. Tak jest również z talentem. Posiadanie umiejętności to jedno, ale na nic to, jeżeli nikt o nas nie usłyszy. Przykład Teda Yoder’a bardzo dobrze pokazuje, że transmisja LIVE to znakomity sposób na naszą promocję. Ted Yoder zagrał na cymbałach utwór “Everybody Wants to Rule the World” i w mig zdobył popularność. Video właśnie zbliża się do 100 mln wyświetleń.

Mark Zuckerberg – Międzynarodowa Stacja Kosmiczna

Trzeba przyznać, że Mark Zuckerberg miewa świetne pomysły. Jednym z nich było na pewno założenie Facebooka. Jak się okazuje – również odnośnie transmisji na żywo. 1 czerwca 2016 przeprowadził świetnego LIVE-a, który nie dość, że osiągnął, jak dotychczas świetne wyniki wyświetleń (ponad 7 mln), to również maksymalnie zaangażował społeczność. LIVE został zrealizowany z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej z przebywającymi tam astronautami. Widzowie za pośrednictwem Marka Zuckerberga mogli zadawać im pytania.

BuzzFeed – Zegar LIVE

Nie nam oceniać opcje polityczne. Ktoś chyba jednak bardzo nie lubi nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych – Donalda Trumpa, gdyż przeprowadzona została transmisja, która… odlicza godziny do końca jego kadencji. Cóż.. BuzzFeed na pewno nie można odmówić pomysłowości, a także świetnego wyniku. Do tej pory materiał może poszczycić się ponad 55 mln wyświetleń.

Jak sam widzisz, transmisje na żywo mogą generować niesamowite wyniki. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby i Twoja transmisja znalazła się kiedyś w takim zestawieniu.

A jeżeli chcesz zacząć działać w takich transmisjach, marzysz o tym, aby były one coraz lepsze oraz zwiększały Twoją sprzedaż, sprawdź nasz e-book “Go LIVE! Jak zwiększyć swoją sprzedaż, dzięki transmisjom LIVE?”.

Kontakt

+48 503 026 596
kontakt@doodlewolf.pl

Doodle Wolf jest częścią
Bergo sp. z o.o.
ul. Wyczółkowskiego 6
65-140 Zielona Góra

NIP 929 186 30 11
KRS 0000535114
REGON 360386816