Przeprowadzanie transmisji na żywo wśród swojej społeczności to jeden z najlepszych sposobów na integrację ze swoimi klientami. Dlatego też, przygotowaliśmy dla Was praktyczną instrukcję uruchamiania transmisji na żywo wszędzie tam, gdzie do przeprowadzenia live’a potrzebujesz jedynie smartfona (Facebook, Twitter, Instagram).

W dzisiejszym artykule pominiemy YouTube’a, który co prawda pozwala od niedawna przeprowadzać transmisję LIVE na smartfonie, lecz aby mieć taką możliwość, trzeba posiadać minimum 1000 subskrypcji na swoim kanale. Z racji, że ten artykuł skierowany jest do wszystkich początkujących osób, temat ten poruszymy w osobnym artykule.

Facebook

Uruchamiamy aplikację mobilną Facebook i klikamy na “Zaktualizuj status”:

facebook-live

Klikamy opcję “Transmisja na żywo”. Naszym oczom ukazuje się ekran, na którym możemy wybrać opcję kamery, a także wprowadzić opis transmisji. Gdy  jesteśmy gotowi ponownie klikamy opcję “Transmisja na żywo” i po trzech sekundach “wchodzimy na antenę”:

facebook-live

Będąc już “na żywo” możemy także pisać komentarze:

facebook-live

Po kliknięciu “Zakończ” mamy możliwość obejrzenia całej transmisji raz jeszcze. Materiał możemy również opublikować na swojej tablicy lub usunąć:

facebook-live

Twitter

Uruchamiamy aplikację mobilną Twitter. Klikamy niebieskie piórko twittowania. Naszym oczom ukazuje się poniższe okienko:

twitter-live

Klikamy kwadracik “Na żywo”. W kolejnym okienku zezwalamy aplikacji Twitter na zrobienie zdjęcia i nagranie filmu, a także dostęp do mikrofonu:

twitter-live

Przechodzimy do kolejnego ekranu. Możemy zatytułować nasz stream. Gdy już jesteśmy przygotowani do rozpoczęcia relacji live klikamy czerwony kwadracik “transmituj na żywo”:

twitter-live

Jesteśmy w relacji. W lewym dolnym rogu widzimy liczbę oglądających, a także mamy możliwość pokazywania i ukrywania czatu:

twitter-live

Jeżeli chcemy zakończyć transmisję, klikamy strzałkę w prawym górnym rogu i wybieramy opcję: “Zatrzymaj transmisję”:

twitter-live

Po zakończeniu transmisji mamy dostęp do statystyk ,a także możemy zapisać relację w galerii, bądź też usunąć. Jeżeli zdecydujemy się na tę pierwszą opcję, materiał z live’a będzie dostępny do oglądania na naszym profilu:

Instagram

Uruchamiamy aplikację i klikamy ikonkę aparatu w lewym górnym rogu:

Następnie wybieramy opcję “na żywo” za pomocą kliknięcia:

Ukazuje nam się kolejne okno. Gdy jesteśmy gotowi klikamy opcję “Rozpocznij transmisję”:

Po trzech sekundach wchodzimy na antenę. Możemy dodawać komentarze:

W celu zakończenia transmisji klikamy opcję “Zakończ” w prawym górnym rogu, a następnie potwierdzamy nasze zamiary, tym razem klikając: “Zakończ transmisję na żywo”:

Widzimy komunikat o tym, kto oglądał naszą transmisję. Jeżeli chcemy, za pomocą opcji “Zapisz” możemy zapisać naszą transmisję na dysk naszego smartfona. Po wszystkim klikamy “Gotowe”.

instagram-live

Jak widzisz, przeprowadzanie transmisji na żywo za pomocą smartfona wcale nie jest trudne. Wymaga jedynie kilku kliknięć, a jeżeli do tej pory mieliście z tym kłopoty, to po tym artykule wszystkie wątpliwości powinny zniknąć.

I jeszcze taka jedna rada na zakończenie: zawsze ćwiczmy i przeprowadzajmy próbne transmisje “na sucho” po to, aby ta właściwa była już najlepsza.

Jeżeli uważasz ten materiał wartościowy, udostępnij go proszę, niech dla kogoś innego również okaże się pomocny.

Zapisz

Kontakt

+48 503 026 596
kontakt@doodlewolf.pl

Doodle Wolf jest częścią
Bergo sp. z o.o.
ul. Wyczółkowskiego 6
65-140 Zielona Góra

NIP 929 186 30 11
KRS 0000535114
REGON 360386816