Jeżeli jesteś przedsiębiorcą i chcesz skutecznie promować swoją markę, usługę lub produkt, warto, abyś zaczął wykorzystywać w tym celu video marketing. Jeśli nie jesteś jeszcze przekonany, czy to rozwiązanie jest dla Ciebie odpowiednie, w dzisiejszym artykule przedstawiam Ci pięć powodów, dla których warto zająć się video marketingiem:

Ludzie wolą video, niż tekst

Nie da się ukryć, że z każdym dniem, coraz mniej osób sięga po książkę, rezygnując z niej na rzecz jej filmowej ekranizacji.  Dobitnie potwierdza to badanie czytelnictwa, które przeprowadziła Biblioteka Narodowa. Wynika z niego, że w 2015 roku, 63% Polaków nie przeczytało ani jednej książki. Jednocześnie liczba osób korzystających z Internetu od 2005 do 2015 się potroiła, do wartości 70% populacji (w wieku 7+), a  aż 75% z nich korzysta z YouTube. Coraz więcej ruchu odbywa się w sieci.

Powiedzmy wprost, jako ludzie jesteśmy odrobinę leniwi, co jest jednym z wielu powodów, przez które czytanie jest coraz rzadszą czynnością, Biorąc pod uwagę obecny trend, zdecydowanie prościej będzie Ci trafić do potencjalnego klienta, poprzez film video. Weź również pod uwagę, że w obecnych czasach, ludzie mają coraz mniej czasu. Są zabiegani, zapracowani i zmęczeni, dlatego po ciężkim dniu w pracy, będą woleli coś obejrzeć, niż przeczytać. Zajmie im to o wiele mniej czasu. Dlatego też, wyjdź naprzeciw potrzebom swoich odbiorców i dostarcz im wartościowy materiał video, a na pewno to docenią.

Materiały video świetnie się pozycjonują

Marketing video posiada również zalety od strony SEO. Treści video mają dużą wartość w przypadku pozycji Twojej marki w wyszukiwarce. W celu zobrazowania tej kwestii, posłużę się przykładem. Po wpisaniu w wyszukiwarce frazy „jak zawiązać krawat”, trzy pierwsze wyniki będą odnosiły się właśnie do treści video. Niesamowite, prawda? Co więcej, dodając film video, np. w serwisie YouTube, w opisie możesz umieścić linki do strony internetowej Twojej firmy, a także adresy do kanałów w mediach społecznościowych.

pozycjonowanie na youtube

Video marketing to budowanie zaufania i autentyczności Twojej marki

Jak efektywnie podnieść zaufanie i autentyczność swojej marki wśród konsumentów? Odpowiedź jest bardzo prosta – video. Wyobraź sobie sytuację, w której potencjalny klient wchodzi na Twoją stronę i widzi tekst, w którym obiecujesz mu, że Twój produkt/usługa jest najlepsza na rynku i na pewno spełni jego oczekiwania. Jak myślisz, jak wiele razy, czytał on podobną formułkę? Istnieje duże prawdopodobieństwo, że zwyczajnie ma już dosyć takich tekstów. Dlaczego? Nie są one w żaden sposób dla niego autentyczne. Nie budzą zaufania, gdyż wszędzie spotyka się z takimi samymi obietnicami. Dla przykładu, powiedzmy, że jesteś np. właścicielem firmy, która zajmuje się udzielaniem porad dietetycznych, m.in. w procesie odchudzania. Jak wiele już firm pisało hasła w stylu: „Z nami w prosty sposób osiągniesz wymarzoną sylwetkę”? Każda z nich obiecywała cudowne efekty, a kończyło się, jak zawsze. Porażka. Widzisz? W tekście nie ma żadnych namacalnych dowodów na to, że to faktycznie działa.

Jak więc udowodnić, że Twój produkt jest skuteczny? Nagraj materiał video. Odwołując się do przykładu z odchudzaniem, możesz pokazać, faktyczne różnice przed i po kuracji. Zobrazowanie korzyści, które czekają na Twojego klienta, pozwoli nadać temu autentyczność. I to bez względu na branżę! To właśnie kolejna przewaga materiału video nad tekstem. Video marketing daje Ci możliwość zbudowania pozytywnego wizerunku, dzięki któremu będziesz postrzegany jako firma rzetelna, prawdomówna i godna zaufania. Chyba nie muszę Ci mówić, jak może się to przełożyć na zyski…

Marketing video – przekazywanie dużej ilości informacji w krótkim czasie

Oto kolejny znaczący powód, dla którego powinieneś się zainteresować video marketingiem. Pewne popularne chińskie przysłowie, mówi, że trafny obraz może przekazać więcej, niż 1000 słów. To tylko powiedzenie, ale jest w tym sporo prawdy. Według The Power of Visual Communication, 90% informacji transmitowanych do mózgu jest wizualna. Co więcej, twierdzą oni również, że mózg przetwarza informacje wizualne 60 tysięcy razy szybciej, niż tekstowe. Nic więc dziwnego, że poprzez materiał video, jesteś w stanie przekazać zdecydowanie więcej treści, robiąc to lepiej i skuteczniej. Zamiast rozpisywać się na kilkanaście stron i tworzyć długi elaborat, lepiej stworzyć film video. Tym bardziej, że ludzie zapamiętują 20% tego, co widzą, a tylko 10% tego, co czytają. Na domiar, pewnych skomplikowanych myśli, po prostu nie da się logicznie przekazać za pomocą tekstu.

Video marketing, a interakcja z konsumentami

Chyba każdy przedsiębiorca chciałby, aby jego marka i on sam, byli postrzegani jako eksperci, którzy znają się na tym, co robią. Jak najprościej zbudować takie relacje? Poprzez interakcję z odbiorcami. Nie ma chyba nic gorszego, niż klient, który wyrobił sobie przeświadczenie, że firma nie odpowiada na jego potrzeby i nie potrafi ich zrozumieć. W głowach konsumentów pojawiają się różne wątpliwości, które Ty musisz rozwiać. Jeżeli klient nie będzie czuł Twojego wsparcia – możesz stracić go na zawsze. Dzięki video marketingowi możesz uniknąć tego problemu, gdyż marketing video koncentruje się na obustronnej komunikacji.

W Twojej głowie pojawia się pewnie pytanie: jak to robić? Na wielu portalach istnieje możliwość komentowania materiałów video. Dlatego też, jeżeli pojawią się jakiekolwiek komentarze, rzetelnie je przeglądaj (szczególnie na początku, gdy będzie ich niewiele). Pamiętaj, aby nie ignorować ich. Czytaj, reaguj, odpowiadaj.  Uwierz mi, Twoi widzowie na pewno docenią fakt, że się nimi szczerze interesujesz. Monitorowanie w sieci możesz realizować przy pomocy Google Alerts, jak i bardziej profesjonalnej platformy jaką jest Brand24.

Te niezwykle pięć istotnych zalet video marketingu, bardzo klarownie pokazuje, że marketing video to narzędzie niezwykle potężne, któremu powinieneś się uważnie przyjrzeć. Przyszłość jest właśnie w treści video, która jest zdecydowanie lepiej przyswajalna, niż tekst. Jeżeli ta wiedza jest dla Ciebie niewystarczająca, koniecznie daj nam znać w komentarzu, a chętnie przedstawimy kolejne dobre strony video marketingu, jeszcze bardziej potwierdzając jego skuteczność!

Kontakt

+48 503 026 596
kontakt@doodlewolf.pl

Doodle Wolf jest częścią
Bergo sp. z o.o.
ul. Wyczółkowskiego 6
65-140 Zielona Góra

NIP 929 186 30 11
KRS 0000535114
REGON 360386816