Dobrze opowiedziana historia to w dzisiejszych czasach nieoceniony element skutecznej kampanii video. Jest to czynnik, który sprawia, że reklama video dobrze działa, ponieważ nie krzyczy nachalnie „KUP TO!”, ale wciąga odbiorcę w swój świat i budzi to co najważniejsze, czyli emocje .

Przedstawiamy Wam nasz subiektywny ranking 10 świetnie opowiedzianych historii w kampaniach video.

10 – TrueMove – Dobro Wraca

Azjatyccy producenci słyną z wielu świetnych i wzruszających kampanii video, w których promują bezinteresowną pomoc drugiemu człowiekowi. Zobacz, dlaczego warto być dobrym dla innych:

9 – Duracell

Wzruszająca historia pokazująca tęsknotę córki za ojcem, którzy przebywa na misji w Iraku. Jednak, jak się okazuje…z pomocą baterii Duracell, kochający ojciec może przekazać córce swoje uczucia:

8 – Allegro – Czego szukasz w święta?

Polski rynek reklamy również może pochwalić się dobrze opowiedzianymi historiami. W tym przypadku na myśl od razu przychodzi Allegro, które robi to po mistrzowsku. Zobaczcie, co przygotowali tym razem:

7 – Sandy Hook Promise – Evan

Historia miłosna Evana, który komunikował się ze swoją  wybranką poprzez korespondencję na ławce w szkolnej bibliotece. Wszyscy koncentrujemy się na historii miłosnej, nie patrząc na to, że w tle rozgrywają się tragiczne wydarzenia, z udziałem innego bohatera. Spot video ma pokazywać problem przemocy z użyciem broni i fakt, że można temu zapobiegać. Jest to również nawiązanie do tragicznych wydarzeń w amerykańskich szkołach. Koniecznie zobaczcie więcej, niż jeden raz:

6 – 10 mniej ratuje życie

Wstrząsająca kampania video, która zachęca do bezpiecznej i wolniejszej jazdy samochodem. Historia ta w dobitny sposób pokazuje do czego może doprowadzić nadmierna prędkość. Brawa za świetny pomysł ukazania problemu:

5 – HBO – I still have a soul

Spot video, który przygotowało HBO, aby promować swoje kanały telewizyjne. Kunszt tkwi w scenariuszu: zobaczcie do jakich poświęceń zdolny jest człowiek, aby spełnić swoje największe marzenia. Oprócz tego, video wspaniale motywuje do działania:

4 – Pedigree – Pick Me

Bezdomność psów to poważny problem współczesnego świata. Na szczęście, jest spora szansa, że dzięki tak fantastycznym spotom video, liczba bezdomnych psów stopniowo będzie się zmniejszała. Zobaczcie realizację Pedigree, która w ciągu miesiąca już może się pochwalić blisko 700 tys. wyświetleniami.

https://www.youtube.com/watch?v=D-kU0nkcq-o

3 – Edeka – Weihnachtsclip

Historia pewnego starszego Pana, którzy marzył o tym, aby spędzić Święta ze swoimi dziećmi i wnukami. Niestety, każdego roku nie dochodziło to do skutku. Zobacz, jak problem samotności ukazała niemiecka marka Edeka:

2 – Teleton

Mniej znane video promujące peruwiańską organizację charytatywną Teleton. Ale za to jak wybitne! Przekonajcie się, dlaczego pewien mały chłopiec każdego dnia ćwiczy w domu swoje mięśnie i siłę:

1 – Volkswagen – Darth Vader

Geniusz reklamy, geniusz storytellingu! Wspaniała historia z nieprawdopodobnie zaskakującym zakończeniem. Zobaczcie, jak potoczyła się historia pewnego dziecka, które chciało mieć potężną moc, niczym filmowy Darth Vader.

Jakie są Wasze wrażenia po obejrzeniu tych spotów? Wiecie już, dlaczego tak ważna jest dobrze opowiedziana historia? Takie reklamy ogląda się po prostu lepiej, przyjemniej, a oprócz tego wywołują w nas szereg emocji.

Jakie są Wasze ulubione spoty video z ciekawą historią? Dzielcie się nimi w komentarzach!

Kontakt

+48 503 026 596
kontakt@doodlewolf.pl

Doodle Wolf jest częścią
Bergo sp. z o.o.
ul. Wyczółkowskiego 6
65-140 Zielona Góra

NIP 929 186 30 11
KRS 0000535114
REGON 360386816