Mundial trwa w najlepsze. Z każdym dniem emocje stają się coraz większe. Jednak Mistrzostwa Świata to nie tylko nie lada gratka dla fanów futbolu, ale również dla miłośników dobrego video marketingu.

Dlaczego? Przy okazji imprez piłkarskich powstaje wiele świetnych spotów osadzonych w tematyce futbolu. Dlatego też, idąc z duchem czasu i pozostając w klimacie piłkarskich emocji, przygotowaliśmy dla Was nasze subiektywne zestawienie 10 najlepszych spotów futbolowych.

Jakie piłkarskie reklamy uznaliśmy za najbardziej porywające i ciekawe? Przekonajcie się!

10 – Nike – Koszulka

Dla krajów latynoskich futbol jest równie istotny, co religia. Brazylijczycy i Argentyńczycy kochają piłkę nożną. Każdy z dzieciaków marzy tylko o jednym: założyć kiedyś reprezentacyjną koszulkę. Zobaczcie, jak wielki szacunek przywiązują do barw narodowych:

9 – Nike – Lotnisko

Co można robić na lotnisku, czekając na opóźniony samolot? Np. grać w piłkę. Zobaczcie, jak robią to gwiazdy światowego formatu. Nie da się ukryć, ze ich technika zachwyca! Ps: Większość z nich już na piłkarskiej emeryturze 🙂

8 – Ooredoo

Jesteście ciekawi, jak zakończy się mecz piłkarski, w którym zmierzą się Lionel Messi i kilkoro dzieciaków?  No to zobaczcie reklamę stworzoną z okazji Mistrzostw Świata 2014 w Brazylii. Dzieje się!

7 – Nike – The Last Game

I ponownie połączenie Nike i gwiazd światowego futbolu nie dziwi absolutnie nikogo. Tym razem mamy jednak coś… innego! Nike postanowiło pójść o krok dalej i przedstawić piłkarzy w wersji animowanej.

https://www.youtube.com/watch?v=afUUBvWBp3I

6 – Pepsi – Średniowieczny pojedynek

W zestawieniu nie mogło oczywiście zabraknąć Pepsi i klipu z 2004 roku, który został zrealizowany w średniowiecznym klimacie. Pewne miasteczko zostało zaatakowane przez złoczyńców, którzy chcieli ukraść cały zapas Pepsi. Na szczęście, w każdej historii są superbohaterowie, którzy stoją na straży porządku!

5 – Adidas – Niemożliwe nie istnieje

Kto nie chciał mieć w swojej drużynie najlepszych piłkarzy? Dożywotni szacunek wśród kolegów z podwórka! Adidas pokazuje, że jest to możliwe i do swojej drużyny można zaprosić nawet tych, którzy w piłkę już nie grają. Zobaczcie  klip Adidasa.

4 – Nike – The Switch

Kolejna kreacja od Nike. Cóż za zaskoczenie! Zastanawialiście się kiedyś, co by się stało, gdyby chociaż na chwilę zamienić się ciałem z Cristiano Ronaldo? Poznajcie historię chłopca, który pewnego dnia znalazł się w ciele portugalskiego piłkarza.

3 – Nike – Wejdź na wyższy poziom

Nike od zawsze zachęca do tego, aby podejmować wysiłek, pokonywać słabości i przełamywać ograniczenia.  Swoją ideę zaszczepili m. in. w tym klipie. Jest on już dosyć wiekowy, ale nadal aktualny. I fantastyczny – video marketing na najwyższym poziomie. Mega plus za realizację z perspektywy pierwszej osoby. Gdyby połączyć to jeszcze z doświadczeniem VR… 🙂

2 – Puma – Antoine Griezmann

Antoine Griezmann to obecnie jedna z największych gwiazd francuskiej piłki. Znany jest ze swoich dużych umiejętności piłkarskich, a także efektownych sposobów celebracji goli. Puma postanowiła wykorzystać jeden z nich:

1 – 805 mln imion – Zlatan Ibrahimović

Na pierwszy rzut oka Zlatan Ibrahimović wygląda na groźnego typa spod ciemnej gwiazdy, ale nie dajcie się zwieść pozorom. W rzeczywistości to wspaniały człowiek o wielkim i dobrym sercu.  Udowodnił to w kampanii dla Światowego Programu Żywnościowego, który zajmuje się zwalczaniem głodu na świecie. Popularny “Ibra” wytatuował na swoim ciele imiona 50 głodujących dzieci, a następnie podczas meczu zdjął koszulkę i zaprezentował je światu. Wspaniała inicjatywa!

A Wam jakie spoty piłkarskie najbardziej utkwiły w pamięci? Które są Waszymi ulubionymi? Piszcie w komentarzu!

Kontakt

+48 503 026 596
kontakt@doodlewolf.pl

Doodle Wolf jest częścią
Bergo sp. z o.o.
ul. Wyczółkowskiego 6
65-140 Zielona Góra

NIP 929 186 30 11
KRS 0000535114
REGON 360386816