27 kwietnia – tego dnia obchodzony jest Światowy Dzień Grafika. Z tej okazji przygotowaliśmy nasze subiektywne zestawienie TOP 10 spotów video, które zostały zrealizowane w formie animacji. Zapraszamy do oglądania:

10 – Volkswagen – 1966

Z czym Wam się kojarzy reklama Volkswagena? Z pięknymi i nowoczesnymi samochodami, które suną po drogach całego świata? Z pewnością w tym momencie tak, ale nie zawsze tak było… Zobaczcie animowany spot reklamowy Volkswagena z 1966 roku. Z perspektywy czasu dla kogoś może wydawać się „słaby”. Według nas ma w sobie coś urzekającego, coś co sprawia, że musieliśmy umieścić go w tym zestawieniu:

9 – Red Bull

Chyba jedna z najpopularniejszych serii animowanych reklam. Kilka lat wstecz „kreskówki” RedBulla szturmem podbijały rynek reklamowy, a hasło „Red Bull doda Ci skrzydeł” powtarzało wiele osób. Dlatego też, umieszczamy je w tym zestawieniu głównie ze względu na całą serię, świetny pomysł, wykonanie oraz popularność. A jako przykładową, wybraliśmy właśnie tą:

8 – Coca-Cola Bottle – Bubble Animation

Czy można zachwycić się czymś, co trwa jedynie 9 sekund? Jak się okazuje w naszym przypadku – tak. Zobaczcie sami, jak butelka Coca-Coli tworzona jest przez bąbelki:

7 – Powerbank Bluei

Historia, która pokazuje do czego może doprowadzić nienaładowana bateria w telefonie. Na szczęście jest powerbank, dzięki czemu wszystko kończy się dobrze. Ta animacja w bardzo fajny sposób pokazuje, jakie problemy może rozwiązać produkt.

6 – FELIX Sensations

Ta reklama urzekła nas  z kilku powodów. Po pierwsze, lubimy koty. Po drugie, sama reklama jest zabawna. Po trzecie (i najważniejsze) – reklama zrealizowana jest w klimacie doodle’owym, którego jesteśmy wieeelkimi fanami. Całość jest naprawdę przyjemna w odbiorze. Zobaczcie sami:

5 – Nike Soccer – The Last Game

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak wyglądałyby gwiazdy światowego futbolu w wersji animowanej? Jeżeli tak, to teraz macie możliwość zobaczenia. Jak zawsze, dzięki Nike wszystko na wysokim poziomie:

https://www.youtube.com/watch?v=afUUBvWBp3I

4 – Chipotle Mexican Grill

Miłosna historia, która rozpoczyna się od stoiska z lemoniadą i sokiem pomarańczowym. Zobaczcie sami, jak to wyszło:

https://www.youtube.com/watch?v=nKleQ1MXMCs

3 – Loteria Navidad

Czas na podium. Na najniższym stopniu, animowane video reklamowe loterii świątecznej, która od 1812 roku organizowana jest w Hiszpanii. Piękna wzruszająca historia, która opowiada o samotnym pracowniku ochrony. Nie zdradzamy więcej szczegółów. Zobaczcie sami:

https://www.youtube.com/watch?v=QrG4xikTsPw

2 – Lamborghini – Beijing Motor Show

Lamborghini słynie z tworzenia widowiskowych zwiastunów, spotów promocyjnych, reklam… a to wszystko w formie wyjątkowej animacji 3D. Nie wiem, jak wiele osób pracowało przy tworzeniu tego video, ale… stworzyli coś doskonałego. Na początku trwa zwykłe odliczanie, aby po 10 sekundach zagłębić się w niesamowity świat różnych żywiołów, które przybierają osobowe formy. Tego nie da opisać się słowami. To po prostu trzeba zobaczyć:

1 – Honda „Paper”

Myślicie, że czasy animacji realizowanych za pomocą kartek papieru to już przeżytek? Nic bardziej mylnego! Zobaczcie genialny spot reklamowy Hondy, który zrealizowany jest właśnie w technologii animacji papierowej. Czapki z głów przed producentami klipu, stworzyli małe arcydzieło:

A jakie reklamy w formie animacji Was urzekły najbardziej? Dzielcie się nimi w komentarzach!

Kontakt

+48 503 026 596
kontakt@doodlewolf.pl

Doodle Wolf jest częścią
Bergo sp. z o.o.
ul. Wyczółkowskiego 6
65-140 Zielona Góra

NIP 929 186 30 11
KRS 0000535114
REGON 360386816