Branża motoryzacyjna to branża, która w tworzeniu znakomitych spotów video, czuje się „jak ryba w wodzie”. Każdego roku największe marki motoryzacyjne wypuszczają na rynek video wiele fantastycznych reklam.

Dlatego też, zainspirowani tym faktem, stworzyliśmy dla Was subiektywne zestawienie najlepszych reklam z branży motoryzacyjnej.

Gotowi? No to START – zobaczymy, kto będzie pierwszy na mecie.

10 – Chevrolet – TV 1970s

Wiecie jakie rzeczy są najbardziej amerykańskie? Nie wiem jak teraz, ale w latach 70′ były to: baseball, hot dogi, Apple Pie, no i… Chevrolet! Tak, to właśnie Chevrolet był uważany za najbardziej amerykański samochód. A to wszystko dzięki tej reklamie, oczywiście autora już znacie:

9 – Peugeot 206

Niektórzy zrobią wszystko, aby mieć Peugeota 206… lub chociaż samochód, który chociaż w małym stopniu będzie go przypominał.

8 – Nissan Titan – No Lazy Horses

Czy wiesz co się dzieje pod maską Twojego samochodu, gdy odmawia on posłuszeństwa? Może to właśnie to?! Świetny spot w wykonaniu Nissana, z dużą dawką poczucia humoru.

https://www.youtube.com/watch?v=ZkqOWl5vUZA

7 – Volvo Trucks

Jak pokazać niesamowity komfort jazdy samochodów Volvo? Zatrudnić do reklamy Jean-Claude Van Damme’a, który potrafi zrobić takie rzeczy.

6 – Lamborghini

Żywioły, miliony cząstek, zjawiskowy i wspaniały świat… Nie wiem jak Wy odbieracie ten spot, ale ja zachwycam się dosłownie każdym szczegółem. Oglądałem go chyba kilkanaście razy, za każdym razem swoją uwagę koncentrując w innej części ekranu. Nie sposób tutaj dojrzeć wszystkiego, ale to tylko jeszcze bardziej potęguje efekt końcowy. Przekonajcie się sami!

5 – Honda „Paper”

Czy można stworzyć dobrą reklamę w branży motoryzacyjnej, nie pokazując fizycznie swojego produktu? Honda udowodniła, że tak. Uściślając, Honda nie stworzyła świetnego spotu… te video jest KAPITALNE! Oglądajcie i podziwiajcie, bo jest naprawdę co!

4 – Volvo – ABC of Death

Zakończyć żywot można na różne sposoby. Volvo jednak jest przygotowane na taką ewentualność, co możecie zobaczyć w tym spocie.

3 – Audi – Parking Lot

Skoro był to jeden z najlepszych świątecznych spotów, dlaczego nie miałby być w czołówce reklam z branży motoryzacyjnej? To video ma wszystko: humor, adrenalinę, świetną ścieżkę dźwiękową, no i piękne samochody!

2 – Volkswagen – Super Bowl 2011

Spot, który był już przez nas wyróżniany czy to w naszych zestawieniach (TOP 10 reklam z dobrze opowiedzianą historią), czy na naszym Facebooku. Nie ma się czemu dziwić! Volkswagen stworzył małe arcydzieło, które pomimo upływu lat nie starzeje się i wśród marketerów nadal jest uznawane jako wzorowy video marketing. Tutaj samochód jest rozwiązaniem poważnego problemu!

1 – Honda – The Cog

Powiem krótko – A R C Y D Z I E Ł O (przynajmniej dla mnie). Ten spot ma już 8 lat, ale dla mnie… ciągle jest najlepszy. Hipnotyzujące. Kawałek po kawałku. Powoli. Część po części. No, zobaczcie to!

Który z tych spotów podoba Ci się najbardziej? A może zmieniłbyś kolejność lub masz swoje typy, które nie znalazły się w tym zestawieniu?

Daj znać!

Kontakt

+48 503 026 596
kontakt@doodlewolf.pl

Doodle Wolf jest częścią
Bergo sp. z o.o.
ul. Wyczółkowskiego 6
65-140 Zielona Góra

NIP 929 186 30 11
KRS 0000535114
REGON 360386816