„Coraz bliżej święta, coraz bliżej święta” – z każdym dniem utwór Coca-Coli coraz bardziej przybiera na sile. W końcu Boże Narodzenie już za niespełna cztery dni!

Aby umilić Wam to radosne oczekiwanie… przygotowaliśmy dla Was zestawienie TOP10 najciekawszych (według nas) świątecznych kampanii video.

Wybór jest oczywiście mocno subiektywny, dlatego gorąco zachęcamy do dzielenia się swoimi propozycjami. Pomimo wszystko, jesteśmy przekonani, że wiele z tych spotów naprawdę przypadnie Wam do gustu, ponieważ naprawdę są fantastyczne.

10 – Temptations

Koty też przecież muszą mieć swoje święta!

https://youtu.be/WeZ9g4TXylk

9 – Sainsbury’s – Christmas is for sharing

W Boże Narodzenie nawet najwięksi wrogowie mogą się zjednoczyć. Video upamiętnia prawdziwe wydarzenia, gdy w roku 1914 na ziemi niczyjej, dwie przeciwne armie zjednoczyły się, obdarowywały prezentami i zagrały w piłkę. Zresztą, zobaczcie sami.

8 – Loteria Navidad

W przeróżnych zestawieniach, spotów z państw Półwyspu Iberyjskiego jest jak na lekarstwo… A szkoda, bo wiele z nich jest naprawdę świetnych. Tym razem poznajcie historię samotnego ochroniarza. Spot stworzony z okazji loterii świątecznej, która od 1812 roku organizowana jest w Hiszpanii:

https://youtu.be/QrG4xikTsPw

7 – GlobePH

Chyba faktycznie nie powinno się oglądać zbyt wielu takich spotów, bo ewidentnie łapią one za serce i wywołują łzy wzruszenia. Poznajcie historię pewnego pana, który postanowił przygarnąć bezdomnego psiaka.

6 – Apple

Chyba nikt nie lubi, gdy cała rodzina spotyka się z okazji świąt, a jedna z osób notorycznie wpatrzona jest w swój telefon. Tak samo było z głównym bohaterem tego spotu, który cały czas korzystał ze swojego iPhone’a. Trzeba przyznać, że Apple stworzył naprawdę niesamowitą kampanię.

5 – John Lewis – Christmas Advert 2016 – #BusterTheBoxer

John Lewis co roku wypuszcza świąteczny spot bożonarodzeniowy. Tak naprawdę, każdy z nich spokojnie mógłby się znaleźć w tym zestawieniu i ich obecność byłaby w pełni uzasadniona. Spośród wszystkich, wybraliśmy właśnie tę produkcję z roku 2016, niemniej jest to jednoczesny ukłon w kierunku wszystkich spotów Johna Lewisa. A tym razem w roli głównej… piesek i trampolina.

4 – Allegro – Czego szukasz w święta?

Tegoroczny spot od Allegro średnio przypadł nam do gustu, ale ciągle zachwycamy się tym ubiegłorocznym. Poznajcie historię pewnego starszego pana, który zapragnął nauczyć się angielskiego. Słowa: Czasami brakuje słów, by wyrazić to, co najważniejsze. W takim przypadku trzeba się ich po prostu nauczyć. – najlepiej oddają przesłanie tego spotu.

3 – Audi Holiday Campaign: “Parking Lot”

Boże Narodzenie to nie tylko świąteczny czas spędzony z rodziną, choinka i prezenty, ale również… problemy z parkowaniem i przedświąteczna gorączka. W końcu w okresie przedświątecznym, wszyscy robią zakupy w tym samym momencie i w tym samym miejscu, więc zaparkowanie niemal graniczy z cudem, a dzikie tłumy w każdym sklepie potrafią dać się we znaki. Motyw ten świetnie wykorzystało Audi, tworząc spot osadzony w klimatach przedświątecznego parkowania.

2 – Edeka – Wiehnachtsclip

Jak myślicie – co jest jednym z największych ludzkich marzeń? Szybki samochód? Podróże? Po części może i tak. Jednak wielu z nas marzy tak naprawdę głównie o tym, aby Święta spędzić w gronie najbliższych. Niestety, nasz bohater każde święta spędzał samotnie. Zobaczcie, do czego to doprowadziło.

1 – Empik – List od…

W tym roku Empik naprawdę się postarał i stworzył małe, animowane arcydzieło. Święta mogą być naprawdę wyjątkowe. Przekonał się o tym ten mały chłopiec.

Który ze spotów podobał Wam się najbardziej? A może zamienilibyście je kolejnością lub całkowicie zmienili obsadę?

Piszcie!

 

Kontakt

+48 503 026 596
kontakt@doodlewolf.pl

Doodle Wolf jest częścią
Bergo sp. z o.o.
ul. Wyczółkowskiego 6
65-140 Zielona Góra

NIP 929 186 30 11
KRS 0000535114
REGON 360386816