LinkedIn to jedna z ostatnich platform społecznościowych, która wprowadziła u siebie możliwość dodawania video. Ten fakt wcale jednak nie oznacza, że wykorzystywanie video w tym serwisie daje mniejsze możliwości.

Wręcz przeciwnie! Jak zatem możesz wykorzystać video i LinkedIn’a do tego, aby promować swoją markę? Przekonaj się!

Video na LinkedIn – czy aby najmniejsze możliwości?

Jak już wspominałem na początku, LinkedIn to ostatnia z popularnych platform społecznościowych, która zdecydowała się wprowadzić u siebie możliwość dodawania video. Wcześniej było to co prawda możliwe, ale jedynie za pomocą wklejenia linku do YouTube.

Nie musi to jednak oznaczać, że w tej kwestii portal stoi na przegranej pozycji.  Tym bardziej, że od czasu wprowadzenia video (lipiec 2017) włodarze LinkedIna cały czas starają się rozwijać ten element. I tak wprowadzili już m. in. natywne video, możliwość wykorzystania go jako reklamy czy możliwość nakładania dodatkowych filtrów.

Poza tym, LinkedIn ma jeszcze jedną niepodważalną zaletę. Użytkownicy tego portalu to społeczność związana z biznesem (prezesi, właściciele, dyrektorzy, marketerzy, pracownicy). Dlatego też ze swoim video masz okazję trafić do osób naprawdę zainteresowanych Twoim tematem.

Jak mogę wykorzystać video na LinkedIn?

W jaki sposób możesz połączyć video z promocją Twojej marki i szansą na zdobycie nowych klientów czy współpracowników? Poznaj kilka sposobów.

O mojej firmie

Kojarzysz zapewne zakładkę “Doświadczenie” w swoim profilu. Umieszczasz tam zazwyczaj swoje doświadczenie zawodowe, a jeżeli prowadzisz firmę – to zakres obowiązków czy, przede wszystkim, informacje o niej i o tym, czym się ona zajmuje. I możesz zrobić to na dwa sposoby. Pierwszy to opisanie tego w formie elaboratu czy wymienienie w punktach. Druga opcja (i według mnie znacznie ciekawsza, bardziej angażująca i skuteczna) to umieszczenie tam video.

Nie od dziś wiadomo, że Twoi potencjalni klienci/współpracownicy chętniej obejrzą video o Twojej firmie, niż o niej przeczytają. Video się wyróżnia, video trafia szybciej. Video zabiera mniej czasu. Video daje Ci okazję do tego, aby powiedzieć więcej, w krótszym czasie. Jeżeli do tego dorzucisz coś, co Cię wyróżni – sukces gwarantowany.  O sposobie na wyróżnienie pisaliśmy tutaj.

Portfolio

Jeżeli gromadzisz swoje portfolio czy realizacje w formie video i chcesz się nimi pochwalić, LinkedIn będzie to tego właściwym miejscem. Niech Twoja społeczność wie, że jesteś profesjonalistą i faktycznie to co robisz – robisz to dobrze. Możesz to wykonać w analogiczny sposób do tego, co opisywaliśmy w poprzednim punkcie. Pamiętaj jednak, aby umieszczać tylko takie realizacje, z których jesteś naprawdę zadowolony!

Ogłoszenie o pracę

LinkedIn to społeczność osób aktywnych zawodowo. Jeżeli uważnie przeglądasz portal, zapewne już zauważyłeś, że niejednokrotnie pojawiają się tam ogłoszenia o pracę (czy to w zakładce “oferty pracy”, czy po prostu na tablicy poszczególnych użytkowników). Pod tym kątem LinkedIn jest bardzo skuteczny, dlatego też jest tak chętnie wykorzystywany.

Jeżeli poszukujesz więc pracownika, dlaczego by nie wykorzystać do tego video i LinkedIn’a? Dlaczego akurat taka forma ogłoszenia? Oprócz szansy na znalezienia odpowiedniego pracownika, masz okazję się wyróżnić i tym samym promować swoją markę.

To tylko namiastka korzyści, które daje video ogłoszenie o pracę. W tym artykule przedstawiamy je wszystkie.

Wiedza ekspercka

Kreowanie siebie na eksperta w swojej branży, to niezwykle istotny czynnik na takim portalu jak LinkedIn. Możesz robić to na kilka sposobów. Jednym z nich jest udostępnienie w serwisie video, w którym wypowiesz się na jakiś temat związany z Twoją branżą (lub też inną).

Być może zastanawiasz się, czym taka forma różni się od zwykłego wpisu na LinkedIn? Z wiedzą w formie video jesteś w stanie dotrzeć do liczniejszej grupy odbiorców. Jak wynika z pierwszych badań, treści video na LinkedInie mają 20 razy większą szansę na udostępnienie, niż jakikolwiek inny typ postu.

Zresztą na swoją tablicę możesz wstawić nie tylko video, które będzie wiedzą ekspercką, ale na każdy inny temat, jaki tylko uznasz za słuszny.

Te kilka pomysłów to idealny start na rozpoczęcie swojej przygody video na LinkedIn.

A Ty  – jak wykorzystujesz portal? Daj znać w komentarzu!

Kontakt

+48 503 026 596
kontakt@doodlewolf.pl

Doodle Wolf jest częścią
Bergo sp. z o.o.
ul. Wyczółkowskiego 6
65-140 Zielona Góra

NIP 929 186 30 11
KRS 0000535114
REGON 360386816