Popularność social mediów z każdym dniem przybiera na sile. Eksperci ds. wizerunku w sieci są zgodni: jeżeli tylko widzimy potencjał i możliwości, nasza marka powinna być obecna w możliwie jak największej liczbie social mediów. Facebook, Twitter, Instagram czy Google+ – to tylko przykładowe profile, z których marka powinna korzystać.

Ostatnio podczas jednego LIVE-a z serii #AskTheWolf jedna z uczestniczek zastanawiała się, czy Instagram to dobre miejsce na video marketing.

Temat zainspirował nas, dlatego przedstawiamy cztery powody dla których warto działać z video marketingiem na Instagramie.

Gotowy na tę wiedzę? To lecimy!

Instagram rośnie w siłę!

Badania dotyczące społeczności Instagrama są jednoznaczne. Instagram rośnie w siłę, stając się coraz popularniejszym portalem społecznościowym. 26 września, wiceprezes ds. marketingu na Facebooku (Facebook jest właścicielem Instagrama) – Carolyn Everson, poinformowała, że Instagram w ciągu ostatniego kwartału zanotował wzrost o 100 mln użytkowników. Obecnie serwis może pochwalić się liczbą 800 mln aktywnych użytkowników. Być może osiągnięcie niesamowitego progu 1 mld nastąpi jeszcze w tym roku.

Jak sam widzisz – obok tak wielkiej społeczności nie możesz przejść obojętnie. To szansa dla Ciebie, aby ze swoim komunikatem video dotrzeć do jak największej grupy odbiorców.

Czas na „Generację Z”!

„Generacja Z” to osoby urodzone pomiędzy 1996 a 2010 rokiem. Część z nich już jest Twoimi klientami, natomiast cała reszta z pewnością będzie. Jeżeli jeszcze nie teraz, to na pewno w ciągu najbliższych kilku czy kilkunastu lat. Niezwykle istotny w tym wszystkim jest fakt, że młodość osób z „Generacji Z” przypada na czasy w których internet był już czymś powszechnym.

Aby komunikacja z naszą grupą docelową była jak najbardziej efektywna, warto wiedzieć jakimi kanałami warto komunikować się z „Generacją Z”. Pomóc w tym może badanie przeprowadzone przez Adweek. Wśród kanałów z których korzysta „Generacja Z” prym wiedzie YouTube, z którego korzysta 95% ankietowanych. Kolejne miejsce na liście należy do Instagrama, gdzie deklaruje się 69% badanych.

Jak można zauważyć – Instagram jest niesamowicie popularny wśród osób urodzonych pomiędzy 1996 a 2010 rokiem. W końcu już prawie każdy z młodego pokolenia posiada smartfona, za pomocą którego utrwala na zdjęciach i filmach niemal każdy moment swojego życia, którym następnie szeroko dzieli się w sieci właśnie za pośrednictwem Instagrama.

A jak się to ma do video marketingu…?

….Video content przyciąga na Instagramie

Jeżeli zastanawiałeś się, jak informacja o „Pokoleniu Z’ ma się do video marketingu, to pozwól, że przedstawię Ci wynik kolejnego interesującego badania. „Facebook IQ” przedstawił wyniki swoich analiz, według których na Facebooku i Instagramie video content przykuwa uwagę na 5x razy dłużej, niż content statyczny.

Co to oznacza w praktyce? To, że Twoja społeczność scrollując i przewijając Instagramową tablicę, chętniej i zdecydowanie częściej zatrzyma się przy treściach video, aniżeli np. przy zdjęciach. Warto dać sobie przewagę już na starcie i zacząć uzupełniać swój profil na Instagramie o treści video.

Mark Zuckerberg o video „Lubię to!”

Mark Zuckerberg to obecnie właściciel Facebooka i Instagrama. Ostatnie wypowiedzi i plany Marka Zuckerberga bardzo dobitnie potwierdzają, że oba serwisy zamierzają mocno iść w video. Najkrócej można ująć to jego własną terminologią: „Lubię to!”.

O planach Facebooka pisaliśmy w tym artykule. Pozostańmy przy Instagramie.

Pierwszym krokiem w tej kwestii było wydłużenie czasu trwania video. Początkowo limit ten wynosił zaledwie 15 sekund, ale w ubiegłym roku został podniesiony do 60 sekund. Krótkie i treściwe formy video – to ma być znakiem charakterystycznym Instagrama.

To jednak nie wszystko, gdyż w ostatnich tygodniach zostajemy wprost bombardowani kolejnymi instagramowymi nowościami. Z najciekawszych można wymienić:

  • automatyczne odtwarzanie dźwięku w video;
  • nowe filtry i nakładki podczas transmisji na żywo;
  • wysyłanie stories bezpośrednio w wiadomości prywatnej;
  • zapowiedź wprowadzenia transmisji LIVE prowadzonych z dwóch różnych miejsc.

Jak widzisz, plany Instagrama odnośnie treści video są bardzo poważne i sami jesteśmy ciekawi czym jeszcze nas zaskoczą.

No i jak? Masz jeszcze jakiekolwiek wątpliwości odnośnie sensu działania z video na Instagramie?

Daj koniecznie znać w komentarzu, jakie działania już podjąłeś lub co zamierzasz zrobić w tej kwestii!

No i koniecznie zostaw w komentarzu link do swojego Instagrama, abyśmy mogli wpaść i go odwiedzić!

 

Kontakt

+48 503 026 596
kontakt@doodlewolf.pl

Doodle Wolf jest częścią
Bergo sp. z o.o.
ul. Wyczółkowskiego 6
65-140 Zielona Góra

NIP 929 186 30 11
KRS 0000535114
REGON 360386816